Zygmunt Solorz i Mirosław Błaszczyk laureatami nagród 30-lecia TV-SAT Magazynu

Technologie

Magazyn TV-SAT z okazji 30-lecia swojego istnienia nagrodził najważniejsze osoby dla polskiej telewizji satelitarnej. Wśród nich są przewodniczący Rady Nadzorczej Telewizji Polsat Zygmunt Solorz oraz prezes Cyfrowego Polsatu Mirosław Błaszczyk.

- Jako Telewizja Polsat obchodzimy w tym roku 26-lecie naszego istnienia. TV-SAT Magazyn istnieje 30 lat i pamiętając początek naszej historii, to muszę powiedzieć, że rzeczywiście na TV-SAT uczyliśmy się troszeczkę telewizji. Potem rozwinęło się to w takim kierunku, że to my nabraliśmy rozmachu, przyspieszyliśmy, stworzyliśmy Cyfrowy Polsat i razem z TV-SAT Magazynem mogliśmy naszym widzom pokazać to, co najlepsze, zaproponować to, co uważaliśmy, że warto zobaczyć w telewizji - powiedział Mirosław Błaszczyk, prezes zarządu spółki Cyfrowy Polsat. 

 

"To był osobisty, wizjonerski pomysł Zygmunta Solorza"

 

Członek Rady Nadzorczej Telewizji Polsat Józef Birka podkreślił, iż "dopiero życie pokazało, że to, co jest niemożliwe, jest możliwe". - To zawsze była dewiza pana Solorza. Dzisiaj występuję, jak to drzewiej bywało, w roli jego mecenasa, bo w jego imieniu odebrałem tę przepiękną statuetkę za wybitne osobiste zasługi w rozwój tego pejzażu telewizyjno-satelitarno-kablowego - powiedział Józef Birka. - To był jego osobisty, wizjonerski pomysł - dodał.  

 

- Myślę, że to, że nam towarzyszył (Magazyn TV-SAT - red.) przez te 30 lat rozwoju telewizji i platform telewizyjnych w Polsce, to jest wielka zasługa tego pisma. Przypomnę, że jako pierwszy i przez długi czas jedyny, drukował programy telewizji satelitarnej, co było ewenementem na polskim rynku. A Polsat, jako nadawca, jako telewizja, jest nierozerwalnie złączony z tym procesem - powiedział Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

 

Cyfrowa rewolucja w Grupie Polsat

 

Od piątku 20 września, w ramach testu usług telewizji hybrydowej, kanał informacyjny Polsat News dostępny jest za darmo w telewizji naziemnej.

 

Polsat News nadawany jest w ramach testów w czterech nowych lokalizacjach: w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Trójmieście. 

 

Został też odkodowany na multipleksie czwartym, który dociera do 33 proc. Polaków.

 

Oglądać go mogą za darmo mieszkańcy między innymi Wrocławia, Szczecina, Koszalina, Słupska, Trójmiasta, Elbląga, Olsztyna, Białegostoku, Gorzowa Wielkopolskiego, Bydgoszczy, Inowrocławia, Płocka, Warszawy, Poznania, Zielonej Góry, Ostrowa Wielkopolskiego, Łodzi i Pabianic, Radomia, Lublina, Legnicy, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Opola, Częstochowa, Kielc, Katowic, Rybnika, Jaworzna, Jastrzębia-Zdrój, Bielsko-Białej, Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa, Włocławka i Kolbuszowej. 

luq/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie