TRAKO 2019. W Gdańsku rozpoczęły się największe targi kolejowe w Polsce

Technologie

30 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, 1000 metrów torów do ekspozycji taboru oraz maszyn i urządzeń torowych, ponad 700 wystawców z 30 krajów – to wizytówka 13. edycji Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2019. Największego i najbardziej prestiżowego w Polsce spotkania branży transportu szynowego i drugich co do wielkości oraz znaczenia targów kolejowych w Europie.

13. edycja Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2019 odbywa się w dniach 24-27 września 2019 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO W Gdańsku. 

 

Debaty, konferencje, ekspozycja taboru kolejowego 

 

Targi TRAKO są miejscem spotkań firm z branży kolejowej i tramwajowej: organizatorów i przewoźników, dostawców technologii, producentów, dystrybutorów, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, ekspertów, inżynierów, inwestorów, pasjonatów kolei. To również platforma dyskusji, wymiany doświadczeń i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla infrastruktury, systemu zarządzania transportem i technologii wyposażenia taboru. Jak zwykle na targach TRAKO organizatorzy spodziewają się tysięcy odwiedzających – zarówno przedstawicieli branży jak i po prostu zainteresowanych imponującą ekspozycją. Podczas ponad 40 wydarzeń programowych: debat (w tym debata otwarcia – "Kolej 4.0 – między misją a efektywnością", seminariów, konferencji i prezentacji w międzynarodowym gronie poruszane będą najbardziej aktualne, priorytetowe dla branży tematy. To m.in. debaty i konferencje na takie tematy jak: "Koleje samorządowe jako generator wzrostu jakości przewozów pasażerskich w Polsce", Kolej w wyrównywaniu szans", "Masterplan dla przewozów towarowych", "Inwestycje dworcowe impulsem dla gospodarki", "Kolej dużych inwestycji – strategia z myślą o podróżnych" czy "Stan bezpieczeństwa kolei".

 

Uczestnicy targów, w tym pawilony narodowe: Austrii, Czech, Wlk. Brytanii, niemieckich landów - Berlina i Brandenburgii, Saksonii, Badenii-Wirtembergii to zarówno firmy o zasięgu globalnym jak i czołówka największych polskich firm z branży kolejowej i tramwajowej, w tym prywatni i samorządowi przewoźnicy oraz dostawcy technologii dla kolei i taboru.

 

Niezwykle atrakcyjnie przedstawia się ekspozycja taboru kolejowego prezentowana na torach przy AMBEREXPO, (w tym także przy peronie Gdańsk Stadion Expo). To tramwaje firm Stadler, PESA i Modertrans czy prawdziwa "perełka" dla znawców - jeden z najstarszych składów tramwajowych w kraju: historyczny wagon silnikowy z Bergische Stahlindustrie z wagonem Carl Weyer. Ekspozycja plenerowa to także lokomotywy wraz z wagonami PKP Intercity, PESA, Bombardier Transportation, NEWAG, PKP Cargo, PLASSER czy Stadler oraz liczne maszyny torowe.

 

Konkursy i pomoc dla dzieci

 

Przesłaniem Dnia Edukacji i Kariery (27 września) jest stworzenie możliwości bezpośredniej wymiany informacji oraz wzajemnych oczekiwań pracodawców i pracobiorców, także w perspektywie wyboru kierunku studiów oraz zapoznać się z ofertami pracy, staży, praktyk. Partnerem merytorycznym jest Gdański Urząd Pracy.

 

Akcja charytatywna TRAKO DZIECIOM to kolejny poświęcony tematyce kolejowej konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży – w tym roku pt. "Savoir-vivre w podróży", którego finałem jest aukcja prac młodych twórców, a środki pieniężne z niej pozyskane zasilą konto Fundacji "Dr Clown".

 

Targom TRAKO towarzyszy siedem prestiżowych konkursów obejmujących m.in. inwestycje, wyroby i innowacje technologiczne, w tym najbardziej znaczące - Konkurs o nagrodę specjalną im. Inż. Józefa Nowkuńskiego  czy Konkurs im. inż. Ernesta Malinowskiego.

 

Organizatorem targów są Międzynarodowe Targi Gdańskie SA oraz Grupa PKP. Partnerami targów są firmy Bombardier, Knorr-Bremse, Medcom, Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA oraz TRACK TEC. Patronat honorowy nad imprezą objął Minister Infrastruktury.

 

Więcej o targach można się dowiedzieć na stronie www.trakotargi.pl.

red/ Materiały prasowe
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie