W przyszłym tygodniu przesłuchanie 12-latki, która urodziła dziecko

Polska
W przyszłym tygodniu przesłuchanie 12-latki, która urodziła dziecko
Google Street View

Na 25 września sąd wyznaczył posiedzenie, podczas którego przesłuchana zostanie 12-latka, która w lipcu urodziła w bielskim szpitalu dziecko – poinformował w piątek Prokurator Okręgowy w Bielsku-Białej Mariusz Lampart.

 

Prokuratura, z uwagi na delikatną materię i dobro 12-latki, nie podaje żadnych szczegółów. Śledczy poinformował jedynie, że do tej pory w postępowaniu nikomu nie przedstawiono zarzutów.

 

Dotychczas przesłuchana została już matka dziewczynki.

 

Śledztwo, w sprawie doprowadzenia do obcowania płciowego z małoletnią pokrzywdzoną w wieku 12 lat, prowadzi prokuratura rejonowa Bielsko-Biała – Północ.

 

- Pokrzywdzona w wyniku zaistniałego zdarzenia zaszła w ciążę, do rozwiązania której doszło już w trakcie trwającego śledztwa. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył do organów ścigania sąd rodzinny, pod którego opieką znajdowała się pokrzywdzona – podała z początkiem września prokuratura okręgowa w komunikacie.

 

Dziecko przyszło na świat w bielskim szpitalu w lipcu. To chłopczyk. Urodził się zdrowy.

 

W Polsce obcowanie płciowe z osobą małoletnią poniżej 15 roku życia jest przestępstwem ściganym z urzędu. Grozi za to od 2 do 12 lat więzienia. 

 

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie