Kandydatka do Sejmu nie wiedziała ilu jest posłów i senatorów. Teraz się tłumaczy

Polska
Kandydatka do Sejmu nie wiedziała ilu jest posłów i senatorów. Teraz się tłumaczy
Polsat News/Zdj. archiwalne

- Kochani, jako humanistka nie mam głowy do cyfr i w Radiu Zet zwyczajnie zjadł mnie stres - w ten sposób Dominika Chorosińska, kandydatka PiS do Sejmu, radna sejmiku woj. mazowieckiego tłumaczy swoją wpadkę w Radiu Zet. Aktorka nie potrafiła odpowiedzieć m.in. na pytanie o to, ilu posłów i senatorów liczy polski parlament.

- Yyy… nie, nie powiem pani - odpowiedziała na pytanie o liczbę posłów kandydatka do Sejmu. Na pytanie o liczbę osób zasiadających w Senacie powiedziała natomiast: "Też nie powiem".


Zapytana o to, "jaki jest próg wiekowy dla kandydata na prezydenta?" odpowiedziała: - 70. Gdy prowadząca wywiad Beata Lubecka doprecyzowała, że "chodzi jej o to, od którego momentu można startować", Figurska-Chorosińska odpowiedziała, że od 18 roku życia.


Bierne prawo wyborcze pozwala tymczasem ubiegać się o urząd prezydenta obywatelom, którzy mają ukończone 35 lat.


Aktorka została również zapytana o to, kto był pierwszym niekomunistycznym premierem Polski. Figurska-Chorosińska była przekonana, że to Jan Olszewski. Prowadząca rozmowę dziennikarka dopytywała, czy tak jest na pewno, sugerując, że mógł nim być Tadeusz Mazowiecki. Aktorka stwierdziła wtedy, że to "sprawa dyskusyjna".

 

 

"Już wkrótce podzielę się programem"


W opublikowanym na Facebooku wideo tłumaczyła się z wywiadu. "Proszę o Wasze zrozumienie i poparcie" - napisała.


- Co się tyczy pierwszego premiera w wolnej Polsce to faktycznie był nim rzeczywiście Tadeusz Mazowiecki, ale dla mnie pierwszy niekomunistyczny rząd stworzył Jan Olszewski - stwierdziła Chorosińska.


Jak dodała, "już wkrótce podzielę się z państwem swoim programem dotyczącym polityki prorodzinnej i edukacji szkolnej, to są sprawy, które najbardziej leżą mi na sercu i które są powodem mojego zaangażowania w politykę".


- Liczę na takie samo zainteresowanie jak moim potknięciem w Radiu Zet - podkreśliła kandydatka.

 

prz/ polsatnews.pl, Radio Zet
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie