Premier wyznaczył Jerzego Kwiecińskiego na nowego ministra finansów

Polska
Premier wyznaczył Jerzego Kwiecińskiego na nowego ministra finansów
PAP/Wojtek Jargiło

- Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Jerzego Kwiecińskiego na szefa MF. Kwieciński pozostanie jednocześnie na funkcji ministra inwestycji i rozwoju - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

O decyzji premiera Morawieckiego rzecznik poinformował na Twitterze.

 

 

- Premier złożył wniosek do prezydenta o powołanie mnie na stanowisko ministra finansów i jednocześnie (ministra - PAP) inwestycji i rozwoju - powiedział Kwieciński dziennikarzom.

 

- Najważniejsze zadania będę komunikował wtedy, kiedy będę ministrem finansów, na razie czekamy na decyzję pana prezydenta i formalne powołanie - dodał szef MIiR.

 

"Decyzja nie była dla mnie zaskoczeniem"

 

- Byłem dobrze przygotowany przez pana premiera, więc nie była ona (decyzja dot. powołania na stanowisko ministra finansów - red.) dla mnie zaskoczeniem - powiedział Kwieciński.

 

Jak dowiedziała się PAP, powołanie Kwiecińskiego na szefa resortu finansów ma nastąpić w piątek po godz. 10.

 

Kwieciński stoi na czele resortu inwestycji i rozwoju od 2018 r. Wcześniej przez trzy lata był sekretarzem stanu w resorcie rozwoju. W latach 2005-2008 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. 

 

Od 19 września obowiązki szefa resortu finansów pełnił premier Morawiecki. Dotychczasowy szef ministerstwa Marian Banaś został w tym dniu odwołany z funkcji w związku z wyborem na prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

wka/dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie