"Wy sobie tą rodziną wycieracie gębę". Rozenek o zarzutach PiS, że "lewacy" atakują rodzinę

Polska

Ostry spór o rodzinę w programie "Śniadanie w Polsat News". - Jest szereg środowisk lewicowych, lewackich, które atakują rodzinę w takim jej tradycyjnym kształcie, tradycyjnym modelu - mówił Michał Dworczyk (PiS). Odpowiedział mu na ten zarzut Andrzej Rozenek (Lewica): - Wy sobie tą rodziną wycieracie gębę i robi to facet, który jest singlem, który nigdy nie miał żony, który żyje z kotem.

- Jest szereg środowisk lewicowych, lewackich, które atakują rodzinę w takim jej tradycyjnym kształcie, tradycyjnym modelu. A jest to podstawowa komórka społeczna - przypominał Michał Dworczyk z Kancelarii Premiera, pytany przez Dariusza Ociepę, kto atakuje rodzinę, o czym na konwencjach wyborczych mówił m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

 

Dworczyk: niech sobie każdy żyje w taki sposób, jak chce

 

- My mówimy: tolerancja absolutnie tak, nikomu nie chcemy zaglądać do życia prywatnego, niech sobie każdy żyje w taki sposób, jak chce, ale jeśli chodzi o afirmację, jeśli chodzi o wspieranie przez państwo, to mówimy jasno - wspieramy tradycyjny model rodziny, rodziny pełnej, kobieta mężczyzna, dzieci - wyjaśniał polityk PiS.  

 

Dworczyk podkreślił, że PiS nie zgadza się na związki partnerskie, małżeństwa homoseksualne i adopcję przez nie dzieci. 

 

Gasiuk-Pihowicz: PiS chce ludzi aktywnych zawodowo, puścić z torbami

 

- Widzimy strategię PiS, która polega na tym, aby wykreować jakiegoś wroga, jakiś atak, tylko po to, aby zmobilizować elektorat - oceniła Kamila Gasiuk-Pihowicz z Koalicji Obywatelskiej. - PiS nie chce rozmawiać o tym, co dla Polaków ważne. PiS chce przedsiębiorców, ludzi aktywnych zawodowo, puścić z torbami - uznała. 

 

Przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej przekonywała, że KO jest "jedyną siłą polityczną, która o przedsiębiorców dba". Przypomniała, że w ciągu ostatnich czterech latach zostały drastycznie podwyższone składki na ZUS i różne inne opłaty. 

 

Dopytywana, czy Koalicja popiera związki partnerskiej przyznała, że "KO jest za związkami partnerskimi, za szacunkiem w stosunku do ludzi". 

 

Rozenek: my jesteśmy za związkami partnerskimi, ale powiedzcie, o co w końcu wam chodzi

 

Równie ostro na zarzuty PiS, ze rodzina jest zagrożona, a stoją za tym środowiska lewicowe, odpowiedział Andrzej Rozenek z Lewicy. - Jeżeli upominanie się o prawa kobiet dla pana ministra Dworczyka oznacza atak na rodzinę, to tu coś na głowie stoi.  W takim razie ja się pytam, to co, rodzina ma się składać z samych mężczyzn, jak wam się kobiety nie podobają? No dobrze, my jesteśmy za związkami partnerskimi, ale powiedzcie, o co w końcu wam chodzi - apelował Rozenek.  

 

Polityk Lewicy wyliczył szereg praw kobiet, jakie powinny mieć kobiety, a które nie są w Polsce egzekwowane. - Jesteśmy bardziej prorodzinni niż wy, bo chcemy żeby się dzieci rodziły, a wy nie chcecie, bo nie popieracie in vitro. Dla nas rodzina rzeczywiście jest ważna, a wy sobie tą rodziną wycieracie gębę. I robi to facet, który jest singlem, który nigdy nie miał żony, który żyje z kotem, i opowiada o tym, jaka rodzina jest ważna, a popierają go faceci w kieckach z rodziną Radia Maryja na czele i z Rydzykiem - zaatakował Andrzej Rozenek.  

 

Dworczyk odpierał zarzuty, przekonywał, że podniesiono poziom życia polskiej rodziny: - Żadna formacja polityczna nie zrobiła dla kobiet tyle, co PiS. 

 

Tyszka: dyskusja oderwana od tego, czym żyją Polacy

 

- Dyskusja oderwana od tego, czym żyją Polacy - stwierdził Stanisław Tyszka (Koalicja Polska). - To są takie rzeczy wymyślane ad hoc przy każdej kampanii, i zależy na tym PiS i PO. Nie zależy im na tym, żeby mówić o tych grupach ludzi, które zostały pozostawione przez partie władzy, jak emeryci, którzy muszą płacić podatki do końca życia.  

 

Dotychczasowe odcinki programu "Śniadanie w Polsat News" dostępne są w zakładce Programy.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie