"Boję się, że Kukiz wprowadzi kilku posłów, a późnej zrobi koalicję z PiS-em"

Polska

Paweł Kukiz w jednym z wywiadów nie wykluczył koalicji z Prawem i Sprawiedliwością po wyborach. Goście programu "Polityka na Ostro" gorąco komentowali te słowa. Krzysztof Gawkowski z Lewicy powiedział, że Kukiz po wprowadzeniu kilku posłów do Sejmu będzie mógł stworzyć koalicję "anty PSL".

Kukiz pytany w Radiu Zet, czy po wyborach byłaby możliwa koalicja PSL-Koalicji Polskiej z PiS-em, odpowiedział, że gdyby takie pytanie zadano mu dwa miesiące temu, to "być może powiedziałby, że jak najbardziej byłoby to możliwe".

 

- Natomiast, jeżeli i PSL, i Kukiz'15 ewidentnie odczuwa, i to nie są nawet sygnały, tylko to jest absolutnie widoczne, namacalne, że Prawo i Sprawiedliwość chce po prostu nas, powiem wprost: "zabić, i jednych, i drugich, to trudno tutaj mówić o jakiejś koalicji". Z drugiej strony absolutnie też nie mogę tego wykluczyć - dodał.

 

"Celem politycznym możliwość szantażu"

 

O tej wypowiedzi dyskutowali goście Grzegorza Kępki w programie "Polityka na Ostro". - Paweł Kukiz zarówno na konwencji programowej w Sandomierzu, jak i konwencjach regionalnych podkreślał wielokrotnie, że nie ma możliwości zawiązania koalicji z PiS-em. Gdyby chciał takiej koalicji, to by był w takiej koalicji - stwierdziła Urszula Pasławska z PSL.

 

- Zarzynamy drugiego konia, ale to dopiero początek - powiedział Marek Jakubiak z Konfederacji. - Prawda jest taka, że widzę duże analogie w wypowiedziach Janusza Korwin-Mikkego i Pawła Kukiza. Coś tam się takiego porobiło, że głównym celem politycznym jest postawienie kogokolwiek rządzącego w sytuacji możliwości szantażu, bo to rząd mniejszościowy i głos zależy wtedy od jednego albo od drugiego - dodał.

 

Z kolei Krzysztof Gawkowski z Wiosny stwierdził, że "Kukiz nie wykluczył koalicji z PiS-em". - Ale jestem przekonany, że w PSL nie ma myślenia o tym, że dopuszczają koalicję z PiS-em. Boję się, że Kukiz wprowadzi kilku posłów i zrobi koalicje naprzeciw PSL-u - powiedział.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Polityka na Ostro" dostępne są w zakładce Programy.

prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie