Sąsiad miał zgwałcić 13-miesięczne dziecko. Trafiło do szpitala z poważnymi obrażeniami

Polska
Sąsiad miał zgwałcić 13-miesięczne dziecko. Trafiło do szpitala z poważnymi obrażeniami
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pexels

Do gwałtu na 13-miesięcznej dziewczynce miało dojść w Szczecinku. Rodzice dziecka zostawili je pod opieką sąsiada. Kiedy wrócili i odebrali córeczkę, zaniepokoił ją jej stan. Trafiła do szczecineckiego szpitala, po czym została przetransportowana do szpitala specjalistycznego w Szczecinie. Lekarze stwierdzili u dziecka ciężkie obrażenia ciała mogące faktycznie wskazywać na seksualne wykorzystanie.

Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, poinformował w czwartek, że w środę lekarze szczecineckiego szpitala powiadomili Prokuraturę Rejonową w Szczecinku o możliwości popełnienia przestępstwa na 13-miesięcznej dziewczynce. - U dziecka stwierdzono bardzo poważne obrażenia ciała - powiedział Gąsiorowski.


Obrażenia dziewczynki mogą wskazywać na jej wykorzystanie seksualne.

 

Prokuratura nie udziela szczegółowych informacji


Lekarze ze szczecineckiej placówki, do której 13-miesięczną dziewczynkę przywieźli jej rodzice, jeszcze w środę zdecydowali, że konieczne jest przetransportowanie dziecka do placówki o wyższej referencyjności, do Szczecina.


- Prokuratura Rejonowa w Szczecinku prowadzi obecnie czynności, w tym procesowe. O ich wyniku będzie informować najwcześniej jutro z uwagi na dobro toczącego się postępowania - powiedział Gąsiorowski.

grz/ PAP, iszczecinek.pl, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze