Wyprzedzał na podwójnej ciągłej i rozmawiał przez telefon. Zaproponował 50 euro "na ciasto dla żony"

Polska
Wyprzedzał na podwójnej ciągłej i rozmawiał przez telefon. Zaproponował 50 euro "na ciasto dla żony"
Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Obywatel Ukrainy podróżując tzw. Nadbużanką (Lubelskie) popełnił szereg wykroczeń drogowych, za co został zatrzymany w Dubience przez patrol straży granicznej. Gdy funkcjonariusze zaproponowali kierowcy mandat karny w wysokości 500 zł, ten zaproponował im 50 euro "na ciasto dla żony" w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty dot. korupcji.

Mężczyzna prowadząc samochód osobowy marki Ford, rozmawiał przez telefon komórkowy oraz wyprzedzał inny pojazd na podwójnej linii ciągłej. Podczas kontroli okazało się, że osoby przebywające w aucie nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa. W samochodzie brakowało również gaśnicy oraz trójkąta ostrzegawczego.

 

Zatrzymany za próbę korupcji

 

- Za wszystkie te wykroczenia, funkcjonariusze zaproponowali kierowcy mandat karny w wysokości 500 zł. Jednak mężczyzna, nie chciał przyjąć mandatu, a funkcjonariuszom oferował 50 euro "na ciasto dla żony" w zamian za odstąpienie od czynności służbowych - powiedział polsatnews.pl por. Straży Granicznej Dariusz Sienicki.

 

Mężczyznę zatrzymano. Usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa karnego związanego z próbą korupcji funkcjonariuszy.

 

Kierowca ostatecznie przyjął mandat za popełnione wcześniej wykroczenia w ruchu drogowym. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

las/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie