Dostał mandat, bo spał na hamaku. Mieszkańcy zapowiedzieli protest

Świat
Dostał mandat, bo spał na hamaku. Mieszkańcy zapowiedzieli protest
Pixabay/haengematteORG

Grzywnę w wysokości 300 euro wymierzyła straż miejska w Trieście, na północy Włoch, turyście z Austrii za to, że spał na hamaku w nadmorskim parku. Wiadomość o tej karze wywołała protesty mieszkańców, którzy zapowiedzieli akcję pod hasłem "Wolne hamaki".

Lokalne media podały, że w parku Barcola, ulubionym miejscu wypoczynku mieszkańców Triestu, patrol straży miejskiej zobaczył rozwieszony między drzewami hamak, a na nim śpiącego mężczyznę.

 

Okazał się nim 52-letni turysta z Austrii. Wymierzono mu 300 euro kary za złamanie regulaminu dotyczącego ochrony zieleni, w którym zapisano zakaz "zawieszania na drzewach i krzakach struktur wszelkiego rodzaju".

 

W ramach protestu mieszkańcy rozwieszą hamaki

 

Informacja o karze wywołała falę polemik we Włoszech, zwłaszcza w mediach społecznościowych - zauważył w piątek miejscowy dziennik "Il Piccolo", który zamieścił przykłady krytycznych komentarzy. Wiele osób stanęło w obronie turysty i zaznaczyło, że regulamin, na jaki powołała się straż, nie jest w ogóle znany, tym bardziej cudzoziemcom.

 

Podkreślono, że "wystarczyło poprosić o zdjęcie hamaka z drzew". Na sobotę zapowiedziano akcję protestacyjną w nadmorskim parku; jej uczestnicy rozwieszą tam hamaki.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie