"Prezesowi gratuluję dowcipnych wyborców". "Kociarze z Jarosławem" wprawili premiera w dobry nastrój

Polska
"Prezesowi gratuluję dowcipnych wyborców". "Kociarze z Jarosławem" wprawili premiera w dobry nastrój
Facebook/MorawieckiPL

"Muszę się Państwu przyznać, że ile razy patrzę na to zdjęcie z sobotniej konwencji PiS, tyle razy na mojej twarzy pojawia się uśmiech. I z tego co wiem, nie tylko mnie »kociarze z Jarosławem« wprawiają w dobry nastrój - napisał na swoim profilu facebookowym premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu pogratulował prezesowi Prawa i Sprawiedliwości "dowcipnych wyborców, a obu panom pomysłowości".

 

"Możecie być wzorem dla wszystkich wyborców, jak z klasą wspierać swoich kandydatów" - wskazał Morawiecki na Facebooku. 

 

 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji wyborczej partii w Lublinie zaprezentował #HatTrickKaczyńskiego. Postulaty wyborcze to: wyższe płace, podwójna trzynasta emerytura, równe dopłaty dla rolników. 

 

Według zapowiedzi Kaczyńskiego, na koniec 2020 roku pensja minimalna ma wynieść 3 tys. zł, a w ostatnich miesiącach 2023 roku ma być to 4 tys. zł. Przemawiający po prezesie PiS premier Mateusz Morawiecki dodał, że płaca minimalna wzrośnie do 2,6 tys. zł już od 1 stycznia 2020 r. 

 

Lider PiS przekazał, że w 2021 r. "ogromna większość emerytów otrzyma dwie trzynastki", a "rolnicy w końcu pełne dopłaty do hektara, na pełnym europejskim poziomie".

 

Występująca po Jarosławie Kaczyńskim, była premier Beata Szydło dodała, że "proces podnoszenia najniższej emerytury będzie kontynuowany" - Jest 1100 zł, będzie 1200 zł - obiecała.

red/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie