168 pojemników z nielegalnymi chemikaliami. 1000 litrów w każdym

Polska

Policjanci z Głogowa zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy przewozili nielegalne odpady chemiczne. Inny załadowany pojazd czekał już na wyjazd w powiecie lubińskim. Łącznie ujawniono 168 pojemników pełnych substancji chemicznych o pojemności 1000 litrów każdy. Wszystkie miały trafić do Głogowa. Decyzją sądu, jeden z zatrzymanych trafił do tymczasowego aresztu.

Zatrzymani - czterech mieszkańców powiatu głogowskiego i jeden mieszkaniec powiatu lubińskiego - wbrew obowiązującym przepisom przetransportowali i wyładowali na terenie Głogowa 41 zbiorników o pojemności 1000 litrów z substancjami toksycznymi.


Prowadzący akcję funkcjonariusze zatrzymali również przygotowany do wywozu transport ujawniony w powiecie lubińskim. - Na terenie firmy transportowej zabezpieczono kolejnych 127 zbiorników, każdy o pojemności 1000 litrów z odpadami ropopochodnymi, kwasami i innymi substancjami żrącymi - poinformował asp. Łukasz Szuwikowski z głogowskiej policji.


Wszystkie zbiorniki były już przygotowane do transportu w dwóch naczepach ciężarówki i według przeprowadzonych w tej sprawie ustaleń, miały zostać przewiezione do Głogowa.


Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy. Wobec jednego z zatrzymanych mężczyzn sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie