Nową odsłonę gry DOOM promuje wódka z krowich kości

Technologie
Nową odsłonę gry DOOM promuje wódka z krowich kości
Twitter/@Bethesda_UK

"DOOM to świat wypełniony ogniem, demonami i miejsce, w którym wrzucasz na ruszt swoich wrogów. Ta wódka jest pierwszą na świecie, w której składzie są kości pozyskane od światowej sławy rzeźników" - czytamy na oficjalnej stronie firmy Rebel Distillers. Wspólnie z amerykańskim wydawcą gier Bethesdą, stworzyli alkohol promujący najnowszą odsłonę serii gier wideo DOOM.

"Gdyby piekło stworzyło wódkę" - reklamują swój produkt pomysłodawcy. "DOOM Bone Vodka" została stworzona na bazie spirytusu pszenicznego. Z kolei kości zwierząt pozyskano od rzeźników z Ginger Pig w Londynie.

 

"Kiedy kości zostają upieczone i uwędzone, wyodrębnia się z nich szpik kostny, który następnie jest macerowany w zbożowym alkoholu. Spirytus jest następnie destylowany w próżni, w niskiej temperaturze" - informuje portal The Spirit Business. Efektem ma być wódka o lekko ziemistym smaku, przechodzącym w umami, a ostatecznie kończącym się lekko "pieprzną i wędzoną" nutą.

 

 

Nie dla Polaków

 

Za butelkę 0,7 l trzeba zapłacić 45 funtów brytyjskich (ok. 218 złotych - red.). Dostawa do Polski nie jest możliwa - limitowany trunek będą mogli nabyć mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii.

 

 

Premiera gry DOOM Eternal na komputery i konsole przewidziana jest na 22 listopada.

 

Pierwsza część serii została wydana w 1993 r., z kolei jej reebot ukazał się w 2016 r. Gracz wciela się w rolę bezimiennego żołnierza, który musi przedzierać się przez hordy demonów na skolonizowanym przez ludzi Marsie. Rozgrywka toczy się z perspektywy pierwszej osoby.

bas/luq/ polsatnews.pl, The Spirits Business
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie