Areszt dla podejrzanego o zabójstwo w Radnicy (woj. lubuskie)

Polska

Na trzy miesiące trafił do aresztu 34-latek podejrzany o zabójstwo 38-letniego mężczyzny. Do zbrodni doszło w poniedziałek w Radnicy w pow. krośnieńskim w Lubuskiem - poinformowała Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. Domniemany sprawca został zatrzymany wkrótce po popełnieniu zbrodni, zarzuty usłyszał we wtorek.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim. 

 

- We wtorek 34-letni mieszkaniec pow. krośnieńskiego usłyszał w prokuraturze zarzut dokonania zabójstwa, działając ze szczególnym okrucieństwem i ze z góry powziętym zamiarem pozbawienia życia. W tym przypadku grozi mu od 12 lat więzienia do kary dożywocia -powiedziała Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

 

Ciało ofiary policjanci znaleźli w miniony poniedziałek na terenie jednej z posesji w Radnicy. 38-latek, leżący w pobliżu zabudowań gospodarczych, miał rany na głowie i szyi. Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego, która potwierdziła zgon mężczyzny.

 

Policja szybko zatrzymała osobę podejrzaną o dokonanie zabójstwa.

 

- Na miejscu przestępstwa zabezpieczono ślady kryminalistyczne mające związek ze zdarzeniem, a także narzędzia mogące służyć do popełnienia przestępstwa - dodała Kulka.

 

Śledztwo mające wyjaśnić okoliczności przestępstwa prowadzi Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim.

 

hlkl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie