Wjechał w wózek z dzieckiem na pasach i uciekł [WIDEO]

Polska

Groźna sytuacja na przejściu dla pieszych w Lubinie (Dolnośląskie). Kierowca motocykla wjechał w niemowlęcy wózek, który prowadziła 78-letnia kobieta i odjechał. Policja zatrzymała 26-latka, który jak się okazało kierował jednośladem bez uprawnień.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera samochodowa innego kierowcy, który w momencie zdarzenia stał przed przejściem przy ul. Paderewskiego i ustępował pierwszeństwa pieszej.

 

Kobieta prowadziła wózek, w którym znajdowała się jej 4-miesięczna wnuczka. Gdy znajdowała się w połowie drogi przez przejście, w wózek z impetem wjechał kierujący motocyklem mężczyzna. Po tej groźnej sytuacji odjechał, nie upewniając się czy poszkodowani nie potrzebują pomocy.

 

- Mimo tego, że sytuacja wyglądała na bardzo groźną ani dziecku ani babci nie stało się nic groźnego - przekazała asp. sztab. Sylwia Serafin z policji w Lubinie. 

 

Policjanci ustalili na podstawie nagrania, że podejrzany o potrącenie to 26-letni mieszkaniec miasta. Kierował motocyklem bez uprawnień.

 

26-latek za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem. Grozi mu do 5000 zł grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do trzech lat.

 

las/msl/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze