Policjanci spełnili marzenie 8-letniego Frania, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa

Polska
Policjanci spełnili marzenie 8-letniego Frania, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa
KMP Bielsko-Biała

W dziecięcym świecie marzeń bariery nie istnieją. Udowodnił to 8-letni Franio z pomocą mundurowych z Bielska-Białej. Chłopiec porusza się na wózku inwalidzkim i bardzo interesuje się policyjną służbą. Stróże prawa przygotowali dla niego niespodziankę. Przez jeden dzień mógł poczuć się jak prawdziwy mundurowy i to w bardzo nietypowych okolicznościach - podczas patrolu na Jeziorze Żywieckim.

Franek Grala urodził się z rozszczepem kręgosłupa, przez co musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Mimo to jest wesołym, sprytnym i ciekawym świata chłopcem. Chłopczyk jest podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą".


Po raz kolejny został zaproszony na wspólny patrol z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, aby poczuć się jak prawdziwy policjant. 8-letni Franio mógł z bliska zobaczyć pracę mundurowych pełniących służbę na Jeziorze Żywieckim.

 


Chłopic poznał zasady bezpiecznego przebywania nad wodą w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Mógł zobaczyć i przymierzyć sprzęt policjantów pełniących służbę nad wodą, w tym kapok. Największą atrakcją był krótki rejs policyjną łodzią motorową po jeziorze.


Było to kolejne spotkanie Franka z policjantami. W zimie chłopiec poznawał tajniki pracy na stoku narciarskim.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie