Huśtawka dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pieniądze zebrali biegacze

Polska

Huśtawka dla niepełnosprawnych stanęła w parku Planty w Białymstoku. Została sfinansowana przez fundacje Spartanie Dzieciom i Białystok Biega. Oprócz ich wsparcia, na urządzenie "zrzuciło się" kilkuset biegaczy startujących w białostockim półmaratonie. Huśtawka kosztowała ok. 20 tys. zł, natomiast teren udostępniło miasto.

- Spełniły się moje marzenia - powiedziała 11-letnia Julia, która porusza się na wózku inwalidzkim. Kiedy była młodsza i mniejsza, mogła korzystać ze zwykłych huśtawek, ale teraz to już niemożliwe. przyznała, że nowo zamontowana huśtawka sprawia jej olbrzymią radość.

 

Huśtawki by nie było, gdyby nie fundacje Spartanie Dzieciom i Białystok Biega. Oprócz ich wsparcia, na urządzenie "zrzuciło się" kilkuset biegaczy startujących w białostockim półmaratonie.

 

- Podczas rejestracji do biegu mogli dokupić taką dodatkową cegiełkę i to były różne kwoty - od dziesięciu do stu złotych - wyjaśnił w rozmowie z Polsat News Grzegorz Kuczyński, prezes fundacji Białystok Biega. 

 

Tylko dla niepełnosprawnych

 

Huśtawka kosztowała około dwudziestu tysięcy złotych - teren udostępniło miasto. Mogą z niej korzystać tylko dzieci poruszające się na wózkach inwalidzkich.

 

- Jeżeli będzie ona wykorzystywana w sposób, do jakiego nie jest przeznaczona, to wówczas posłuży krócej i dzieci niepełnosprawne będą mogły z niej korzystać rzadziej - mówiła Urszula Boublej z Urzędu Miejskiego w Białymstoku. 

 

Pozostałe dzieci mogą bawić się na huśtawkach ustawionych kilkanaście metrów dalej.

msl/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie