Donald Trump przyleci do Polski rano 1 września

Polska
Donald Trump przyleci do Polski rano 1 września
PAP/EPA/Ian Langsdon

Prezydent USA Donald Trump przybędzie do Warszawy w niedzielę rano, a nie jak wcześniej podawano w sobotę wieczorem - potwierdził szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Wcześniej zapowiadano, że prezydent Stanów Zjednoczonych przyleci do Polski 31 sierpnia wieczorem. Jak zaznaczyło Polskie Radio, które jako pierwsze podało informację o przylocie prezydenta Trumpa do Polski 1 września, "późniejszy przylot nie będzie miał wpływu na program pobytu amerykańskiej pary prezydenckiej w Polsce".

 

Amerykański prezydent ma odlecieć z małżonką z Waszyngtonu w sobotę 31 sierpnia późnym popołudniem, a w Polsce powinien wylądować kilka minut po godz. 8 czasu polskiego - wynika z informacji Polsat News. Na tę godzinę przygotowują się polscy dziennikarze, którzy będą relacjonować powitanie amerykańskiej głowy państwa na lotnisku im. Chopina w Warszawie.

 

1 września Trump weźmie w Warszawie udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej na pl. Piłsudskiego. Będzie w nich uczestniczył wraz z prezydentami: Polski Andrzejem Dudą i Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. Przywódca USA wygłosi przemówienie.

 

Z kolei 2 września odbędzie się dwustronne spotkanie prezydenta USA z prezydentem Andrzejem Dudą. Przewidziane są rozmowy w cztery oczy głów obu państw. Zaplanowano także rozmowy plenarne delegacji obu państw, z prezydentem USA spotka się także premier Mateusz Morawiecki.

pgo/hlk/ polskieradio24.pl, tvp.info, PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie