Przetasowania na listach KO w Zachodniopomorskiem. Nitras zmienia okręg

Polska
Przetasowania na listach KO w Zachodniopomorskiem. Nitras zmienia okręg
Polsat News

Dotychczasowy lider listy Koalicji Obywatelskiej w Koszalinie Sławomir Nitras będzie otwierał listę, ale w okręgu szczecińskim. Miejsce posła PO w Koszalinie zajął senator Piotr Zientarski. Kandydatem do Senatu ma być tam natomiast poseł Stanisław Gawłowski - dowiedział się polsatnews.pl

Decyzje w sprawie zmian na listach w okręgach nr 40 i 41 zapadły w czwartek wieczorem na posiedzeniu władz Koalicji Obywatelskiej w Warszawie.

 

Liderem listy KO w okręgu szczecińskim miał być 34-letni poseł Arkadiusz Marchewka, p.o. szefa PO w Zachodniopomorskiem. Trzecia na liście będzie - jak było do tej pory - Zofia Ławrynowicz, a drugi do tej pory Norbert Obrycki spadł na czwarte miejsce. Piąta będzie Magdalena Filiks z KOD, szósty Grzegorz Napieralski, siódma Elżbieta Jabłońska, a na ósme miejsce - z czwartego - spadł Artur Łącki. - O ile zechce wystartować z tego miejsca - mówi rozmówca polsatnews.pl.

 

Listy Platformy Obywatelskiej do Sejmu i Senatu zostały zatwierdzone w poniedziałek 19 sierpnia. Rada Krajowa głosowała w poniedziałek nad listą 920 kandydatów w wyborach do Sejmu i 80 kandydatów w wyborach do Senatu. Grzegorz Schetyna, lider partii poinformował, że kandydaci będą przedstawiani codziennie przez całą kampanię wyborczą.

 

Obecni posłowie Tomasz Cimoszewicz, Jerzy Meysztowicz i Piotr Misiło kandydują z ostatnich miejsc, a najbardziej liczna jest lista warszawska, na której jest aż 40 nazwisk - wynika z zatwierdzonych w poniedziałek przez Radę Krajową PO list Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. - Będziemy wszędzie - w każdej gminie, każdym powiecie, każdym regionie - mówił lider PO Grzegorz Schetyna.

hlk/zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie