Na zemstę czekał ponad 50 lat. "Oprawcę" ze szkoły zastrzelił na spotkaniu klasowym

Świat
Na zemstę czekał ponad 50 lat. "Oprawcę" ze szkoły zastrzelił na spotkaniu klasowym
pixabay/LovableNinja
Zdjęcie ilustracyjne

69-letni Thanapat Anakesri ponad pięć dekad czekał na to, aby "wyrównać rachunki" ze swoim byłym kolegą, który dręczył go w czasach szkolnych. Okazja nadarzyła się na spotkaniu klasowym - Anakesri najpierw domagał się przeprosin od swojego "oprawcy". Gdy ten odmówił, tłumacząc, że nie pamięta sytuacji, 69-latek śmiertelnie postrzelił rówieśnika, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, podczas spotkania klasowego absolwentów szkoły w prowincji Ang Thong w środkowej Tajlandii.

 

Spotkał oprawcę ze szkoły

 

W czasie, gdy większość znajomych była zajęta jedzeniem i rozmową, Thanapat Anakesri, emerytowany oficer marynarki, podszedł do Suthata Kosayamata, który znęcał się nad nim, gdy mężczyźni mieli po 16 lat.

 

Anakesri domagał się przeprosin, jednak jego były kolega z klasy zapewnił, że nie pamięta swojego zachowania. Po tych słowach między mężczyznami wywiązała się bójka.

 

 

Podczas szarpaniny Anakesri wyciągnął broń i postrzelił byłego kolegę w brzuch, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Mimo przewiezienia Kosayamata do szpitala, jego życia nie udało się uratować.

 

"Jesteśmy w szoku"

 

- Do tych zdarzeń doszło naprawdę dawno temu. Nawet nie wyobrażałem sobie, że był zdolny do zabójstwa swojego przyjaciela. Wszyscy jesteśmy w szoku - powiedział Tuean Klakang, były przewodniczący klasy, który zorganizował spotkanie.

 

Według kolegów z klasy, po wypiciu alkoholu, Anakesri często wspominał, jak Kosayamat znęcał się nad nim w czasach szkolnych.

 

Sprawca zabójstwa jest teraz poszukiwany przez policję. Według funkcjonariuszy mężczyzna może ukrywać się w sąsiedniej do Ang Thing prowincji Sing Buri.

bas/hlk/ Channel News Asia, Pattaya One
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie