CBA zatrzymało kolejną osobę ws. korupcji w warszawskim MPWiK

Polska
CBA zatrzymało kolejną osobę ws. korupcji w warszawskim MPWiK
CBA/Zdj. ilustracyjne

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym korupcji w warszawskim Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Zatrzymany to współwłaściciel warszawskiego przedsiębiorstwa z branży usług komunalnych.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w czwartek, że funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA dokonali zatrzymania mężczyzny w środę.

 

- Biznesmen podejrzewany jest o wręczenie korzyści majątkowej zatrzymanemu wcześniej do sprawy dyrektorowi stołecznego MPWiK - powiedział Brodowski.

 

Brodowski przypomniał, że na początku lipca CBA zatrzymało w tej sprawie dyrektora pionu wsparcia w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, dwóch przedsiębiorców-wspólników spółki ze Śląska oraz zastępcę kierownika ds. sieci kanalizacji sosnowieckich wodociągów oraz byłego kierownika działu sieci kanalizacyjnej gliwickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

 

Naczelnik zaznaczył, że śledztwo CBA prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Tam zatrzymany miał usłyszeć zarzuty.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie