CBA kontroluje Urząd Wojewódzki w Łodzi. Chodzi o decyzje wojewody dot. cudzoziemców

Polska
CBA kontroluje Urząd Wojewódzki w Łodzi. Chodzi o decyzje wojewody dot. cudzoziemców
Polsat News

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje Urząd Wojewódzki w Łodzi - chodzi o decyzje wojewody dotyczące zezwoleń na pobyt i pracę cudzoziemców w Polsce - dowiedziała się PAP.

Rzeczniczka prasowa wojewody łódzkiego Elżbieta Węgrzynowska potwierdziła w poniedziałek, że w urzędzie trwa kontrola CBA.

 

- W wydziale spraw obywatelskich i cudzoziemców były prowadzone czynności operacyjno-rozpoznawcze przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które dotyczyły legalizacji pobytu - podała.

 

Zapewniła, że urząd współpracuje z kontrolerami z CBA. - Urząd w pełni współpracuje z CBA, udzielając wszelkich potrzebnych informacji - powiedziała.

 

Kontrola może potrwać do jesieni

 

Z informacji PAP wynika, że kontrola ma dotyczyć lat 2016-19. Agenci CBA mają interesować się szczególnie udzielaniem przez wojewodę zezwoleń na pobyt czasowy oraz zezwoleń na pracę w Polsce cudzoziemcom.

 

Chcą sprawdzić, czy przy wydawaniu zezwoleń na pobyt i pracę zachowano obowiązujące przepisy i procedury podejmowania decyzji - wynika z informacji PAP.

 

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski powiedział w piątek, że kontrolę w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi prowadzą funkcjonariusze z wydziału postępowań kontrolnych łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

 

Kontrolę w urzędzie CBA podjęło pod koniec lipca. Ponieważ kontrole Biura trwają trzy miesiące, ta w Łodzi powinna zakończyć się 25 października. Zgodnie z ustawą o CBA - w szczególnie ważnych przypadkach - szef Biura może ją przedłużyć maksymalnie o sześć miesięcy.

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie