Król Tajlandii przyznał się do poligamii. Po publikacji zdjęć drugiej żony serwery padły

Świat
Król Tajlandii przyznał się do poligamii. Po publikacji zdjęć drugiej żony serwery padły
PAP/EPA/ROYAL HOUSEHOLD BUREAU HANDOUT

Tajska monarchia opublikowała na oficjalnej stronie zdjęcia drugiej małżonki króla. Fotografie i biografia nowej królowej wzbudziły wśród mieszkańców kraju ogromne zainteresowanie. Po publikacji zdjęć strona internetowa została zablokowana, serwery uległy przeciążeniu.

Król Maha Vajiralongkorn, zwany Ramą X, był wcześniej czterokrotnie żonaty. 

 

Po raz pierwszy ożenił się w 1977 roku z księżniczką Soamsavali Kitiyakara, z którą doczekał się córki.


Pod koniec lat 70. rozpoczął związek z drugą kobietą, Sucharinee Polpraseth, mimo iż nie uzyskał rozwodu z aktualną żoną. Z Sucharinee miał czterech synów i jedną córkę. Rozwód z Kitiyakara uzyskał dopiero w lipcu 1993 roku, a w kwietniu 1994 roku oficjalnie poślubił Sucharinee. Ich małżeństwo zakończyło się jednak dwa lata później.


Vajiralongkorn ożenił się po raz trzeci 10 lutego 2001 z Sirasmi Akharaphongpreecha. 29 kwietnia 2005 na świat przyszedł ich syn Vajiralongkorna, książę Dipangkorn Rasmijoti, który w przyszłości prawdopodobnie obejmie tron po ojcu. Rama X ponownie rozwiódł się w 2014 roku.


1 maja 2019 ożenił się po raz czwarty, z Suthidą Na Ayudhą, z którą był od trzech lat w nieoficjalnym związku. Małżeństwo trwa do dziś.

 

Piąta żona Ramy X

 

34-letnia Sineenat Wongvajirapakdi to piąta z rzędu żona Ramy X, który pozostaje również w związku małżeńskim z Suthidą.

 

Tytuł królewskiej małżonki (Chao Khun Phra Sineenatra Bilasakalayani) Wongvajirapakdi otrzymała już w lipcu, czyli dwa miesiące po tym, jak król Tajlandii poślubił byłą stewardessę i wiceszefową swojej ochrony. 

 

PAP/EPA/ROYAL HOUSEHOLD BUREAU HANDOUT

 

PAP/EPA/ROYAL HOUSEHOLD BUREAU HANDOUT

W poniedziałek monarchia zdecydowała podzielić się zdjęciami drugiej aktualnej żony Ramy X na oficjalnej stronie. Opublikowano ponad 60 fotografii Wongvajirapakdi oraz jej biografię. Zdjęcia przedstawiają nową małżonkę króla m.in. podczas ćwiczeń wojskowych oraz jak pilotuje samolot. Zamieszczono również wspólne zdjęcia Wongvajirapakdi z królem przedstawiające ich w oficjalnych jak i codziennych sytuacjach. 

 

PAP/EPA/ROYAL HOUSEHOLD BUREAU HANDOUT

 

Jak donosi "Daily Mail", jest to pierwszy raz w historii współczesnej monarchii w Tajlandii, gdy król oficjalnie przyznał się do poligamii.

 

Piąta małżonka Ramy X urodziła się w prowincji Nan, położonej w północnej części kraju. Ukończyła królewską szkołę pielęgniarską, zdobyła również licencję pilota. Wongvajirapakdi służyła wcześniej w królewskiej jednostce jako ochroniarz króla, osiągając stopień majora generała.

 

Król Maha Vajiralongkorn wstąpił na tron w 2016 roku, po śmierci swego - uwielbianego przez poddanych - ojca, króla Bhumibola Adulyadeja.

las/grz/ polsatnews.pl, "Daily Mail"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie