Burza, drzewo przygniotło dwa samochody. Zablokowana droga krajowa nr 25 w Drołtowicach

Polska

Do wypadku doszło w Drołtowicach na Dolnym Śląsku podczas gwałtownej burzy. Na przejeżdżające drogą krajową nr 25 dwa samochody osobowe runęło powalone przez wiatr drzewo. Według wstępnych informacji kilka osób zostało rannych, jedna z nich ma obrażenia ciężkie. Na miejsce przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło około godziny 16:30 na 352 kilometrze drogi krajowej nr 25 w Drołtowicach niedaleko Oleśnicy pod Wrocławiem. 

 

- Jak relacjonowali świadkowie doszło tam wcześniej do załamania pogody, wystąpiły nagłe podmuchy wiatru - powiedział asp. szt. Sławomir Gierlach z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

 

Nawałnica powaliła przydrożne drzewo wprost na dwa przejeżdżające tamtędy samochody. 

 

 

Portal Oleśnica998 podał, że jeden z pojazdów został całkowicie zmiażdżony, a w środku uwięziony był nieprzytomny kierowca. Mężczyźnie na pomoc ruszyli świadkowie wypadku. 

 

- Bardzo szybka akcja była, chcieli go wyciągnąć. Ktoś tam jakąś siekierę miał w samochodzie. Z 20 mężczyzn wyskoczyło i starało się zdjąć drzewo, które spadło na samochód  - powiedział Polsat News pan Janusz. 

 

W międzyczasie na miejsce wypadku przyjechali strażacy, którzy za pomocą specjalistycznego sprzętu uwolnili zakleszczonego w samochodzie kierowcę. Jego stan jest ciężki. Helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala.

 

Nieco lżej ranne są dwie kobiety podróżujące drugim samochodem. One również trafiły do szpitala. Droga w tym miejscu została zablokowana. 

 

Portal mojaolesnica.pl opublikował nagranie z miejsca zdarzenia. 

 

 

hlk/dk/wka/ PAP, Oleśnica998, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie