Rodzina podała termin pogrzebu Woźniaka-Staraka. "Żył szybko, jakby wiedział, że musi się spieszyć"

Polska
Rodzina podała termin pogrzebu Woźniaka-Staraka. "Żył szybko, jakby wiedział, że musi się spieszyć"
PAP/Leszek Szymański

"Piotr kochał życie, życie kochało Jego. Jego pełnię przeżywał nawet w chwili śmierci. Żył szybko, jakby wiedział, że musi się spieszyć" - napisała rodzina tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka w nekrologu zamieszczonym w "Rzeczpospolitej" i "Gazecie Wyborczej". Msza żałobna odbędzie się w najbliższy czwartek, urna z prochami zostanie złożona na Fuledzie w piątek.

Całostronicowy nekrolog podpisany przez rodziców, żonę i rodzeństwo Piotra Woźniaka-Staraka opublikowano w poniedziałkowych wydaniach "Rzeczpospolitej" i "Gazety Wyborczej".

 

"Fuleda była najlepszą scenografią jego życia"

 

Msza żałobna odbędzie się w czwartek, 29 sierpnia o godz. 19 w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziorna. Urna z prochami zmarłego zostanie złożona następnego dnia, na Fuledzie "w gronie najbliższej rodziny".

 

"Jego miejscem wybranym była Fuleda. Uwielbiał spędzać tam czas z przyjaciółmi i ich bliskimi. Chciał, żeby wszyscy dobrze się czuli w Jego towarzystwie, w miejscu, które wypełniał sobą" - czytamy w nekrologu.

Jak dodała rodzina, to właśnie na Mazurach, w posiadłości przy Jeziorze Kisajno Piotr Woźniak-Starak "najlepiej się bawił, najbardziej lubił pracować". "To tutaj rodziły się pomysły na filmy, Fuleda była najbardziej udaną scenografią jego życia, a piękno natury jej najpiękniejszym planem filmowym" - dodano.

 

Biznesmen, producent, milioner

 

Biznesmen i producent filmowy Piotr Woźniak-Starak zaginął w niedzielę 18 sierpnia, pływając motorówką po jeziorze Kisajno. Ciało 39-latka odnaleziono w czwartek ok. godz. piątej rano. Według wstępnych ustaleń policji mężczyzna wypadł z motorówki. Śledztwo ws. wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Giżycku.

 

Woźniak-Starak to syn z pierwszego małżeństwa Anny Woźniak-Starak. Jerzy Starak, który usynowił Piotra kilka lat temu, to miliarder, pojawiający się na liście "100 najbogatszych Polaków" tygodnika "Wprost" od 1990 roku. Najwyżej, na 4 miejscu znalazł się dwukrotnie w 1997 oraz 2001 roku. W 2015 r. miesięcznik "Forbes" szacował wartość aktywów Jerzego Staraka i jego żony na 3,3 mld zł.


Rodzina Staraków jest właścicielem największej polskiej firmy farmaceutycznej - Polpharmy oraz między innymi restauracji Belvedere w warszawskich Łazienkach. Majątek rodzinny stanowią również liczne posiadłości, między innymi Zakopanem, Konstancinie i na Mazurach.

 

Piotr Woźniak-Starak założył własną firmę Watchout zajmującą się produkcją filmów. Do jej największych sukcesów należy zaliczyć filmy takie jak "Bogowie" oraz "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Następny film wyprodukowany przez Woźniaka-Staraka, thriller "Ukryta gra" ma wejść do kin w listopadzie 2019 roku. 

bas/luq/ polsatnews.pl, wirtualnemedia.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie