Metallica zagrała dla polskich fanów "Sen o Warszawie"

Kultura
Metallica zagrała dla polskich fanów "Sen o Warszawie"
Wikimedia Commons/ Raph_PH

Metallica zagrała w środę na PGE Narodowym, a swym koncertem porwała blisko 60 tys. fanów. Członkowie zespołu przygotowali dla publiczności niespodziankę. Zagrali i zaśpiewali polski utwór, "Sen o Warszawie" Czesława Niemena.

To nie pierwszy raz kiedy zespół zaskakuje w ten sposób polską publiczność. Podczas zeszłorocznego koncertu w krakowskiej Tauron Arenie zaśpiewali "Wehikuł Czasu" Dżemu.

 

Muzyczne prezenty od Metallici otrzymali też fani w Czechach, kiedy zespół grał tam koncert wykonał utwór "Jožin z bažin" grupy Banjo Band, również w oryginalnym języku.

 

"Sen o Warszawie" to utwór dobrze znany i ważny dla Warszawiaków. Na nagraniu opublikowanym w internecie słychać jak w wykonaniu utworu muzykom pomagało tysiące fanów.

 

W mediach społecznościowych PGE Narodowy napisał:  Tak Metallica podbija serca polskich fanów. Razem z nią śpiewało blisko 60 tysięcy osób zgromadzonych na arenie.

 

 

Podczas środowego koncertu zespół zagrał zarówno swe klasyczne kompozycje z wcześniejszych albumów, jak i nowsze utwory. Fani zgromadzeni na koncercie na PGE Narodowym mogli usłyszeć m.in. "Unforgiven", "Moth into Flame", "St. Anger" czy "Nothing Else Matters".

 

 

Występ grupy w Warszawie odbył się w ramach trasy WorldWired Tour 2019. Wszystkie bilety sprzedały się w zawrotnym tempie, łącznie z dodatkową pulą, która pojawiła się w ostatniej chwili.

las/ml/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze