Metallica zagrała w Krakowie "Wehikuł czasu"

Kultura
Metallica zagrała w Krakowie "Wehikuł czasu"
Flickr.com/Raph_PH/CC BY 2.0

Fani legendarnego zespołu przed koncertem w Tauron Arenie prześcigali się w domysłach, jaki polski utwór wykonają Robert Trujillo i Kirk Hammett. Wybór muzyków padł na "Wehikuł czasu" grupy Dżem.

Muzycy na koncertach w ramach trasy WorldWired przede wszystkim promują utwory z płyty "Hardwired... To Self Destruct", ale nie rezygnują także ze swoich największych hitów – m.in. "Nothing else matters", czy "Enter sandman". Oprócz tego, przyzwyczaili również swoich europejskich fanów do tego, że podczas koncertu wykonują cover piosenki, która jest charakterystyczna dla danego kraju i uwielbiana przez miejscowych fanów.

 

Podczas koncertu w Pradze Legendarny zespół podbił serca czeskiej publiczności, wykonując utwór "Jożin z bażin" - śpiewany w oryginale przez Ivana Mladka i grupę Banjo Band.

 

W Polsce muzycy zdecydowali się zagrać "Wehikuł czasu" grupy Dżem. Z językiem polskim zmierzył się Robert Trujillo, a pomagała mu niemal cała publiczność zgromadzona w krakowskiej Tauron Arenie.

 

 

Metallica zagrała w Polsce po raz jedenasty. Premierowy koncert tego zespołu w naszym kraju odbył się w 1987 roku w katowickim Spodku.

 

polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie