"Metallica" zagrała zabawkami swój szlagier. Muzycy przyjęli zaproszenie Jimmiego Fallona

Kultura
"Metallica" zagrała zabawkami swój szlagier. Muzycy przyjęli zaproszenie Jimmiego Fallona
Titter.com/RollingStone
Metallica pokazała, że nie instrumenty są ważne. Liczy się muzyka i chęć do grania.

Legendarny heavymetalowy zespół "Metallica" przyszedł do programu znanego amerykańskiego komika i zagrał nową wersję jednego ze swoich największych przebojów. Muzycy zagrali utwór "Enter Sandman" na instrumentach, na których w szkołach uczy się grać dzieci. W efekcie powstał unikatowy teledysk, który bije rekordy popularności w sieci.

Nowe wykonanie hitu "Metalliki" cieszy się niezwykłą popularnością w mediach społecznościowych.

 

Na Facebooku obejrzało je już ponad 42 miliony użytkowników, podczas gdy program został wyemitowany na antenie amerykańskiego nadawcy zaledwie w środę wieczorem! 750 tysięcy ludzi polubiło wpis zamieszczony na profilu programu satyrycznego "The Tonight Show", a 1,2 miliona zdecydowało się go ponownie udostępnić.

 

Prowadzony przez komika, aktora, piosenkarza i muzyka Jimmiego Fallona "The Tonight Show" nadawany jest w amerykańskjiej stacji telewizyjnej NBC.

 

Dali ognia na zabawkach!

 

Muzycy otrzymali zabawkowe instrumenty, a założycielom kapeli nie to przeszkodziło w wykonaniu utworu "Enter Sandman" na żywo.

 

 

 

James Hatfield grał na flecie, Lars Ulrich na dziecięcym werbelku. Pomogli muzycy zespołu "The Roots", którzy grają na żywo w oprawie programu - oni także mieli równie egzotyczne wyposażenie.

 

Internet żywo zareagował na ten muzyczny żart. Nagranie jest popularne także na YouTubie, gdzie widziało je ponad 600 tysięcy odbiorców.

 

 

 

Także na Twitterze nie brakuje komentarzy. Ekstrawagancki wyczyn metalowców, którzy od dawna są gwiazdami popkultury, odnotował na swoim profilu m.in. magazyn muzyczny "Rolling Stone".

 

 

Nowa płyta jedzie do sklepów

 

W piątek 18 listopada ma się ukazać nowy, dziesiąty już studyjny album tej grupy zatytułowany "Hardwired To Self-Destruct". Wcześniej "Metallica" zrobiła swoim fanom inny prezent. Zespół opublikował w internecie wideoklipy do wszystkich utworów z nowego albumu.

 

Grupa "Metallica" została założona w 1981 roku w Lods Angeles przez Jamesa Hatfielda i Larsa Ulricha. Dotąd zespół sprzedał ponad 100 milionów egzemplarzy swoich albumów. Amerykańska kapela od lat jest umieszczana na listach najlepszych zespołów rockowych wszech czasów.

 

Jimmy Fallon dwa lata zastąpił temu w fotelu prowadzącego popularny program publicystyczny "The Tonight Show" innego znanego prezentera - Jaya Leno, który prowadził program od 2010 roku.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie