"To była jego decyzja". Szłapka o starcie Brejzy do Senatu

Polska

- Senat to nie tylko izba refleksji. Ważne, aby zaczął pracować merytorycznie i pochylał się nad projektami ustaw - powiedział w poniedziałkowym programie "Wydarzenia i Opinie" Adam Szłapka pytany o decyzję startu Krzysztofa Brejzy do Senatu. - Mówienie o tym, że Brejza idzie do Senatu po to, aby go zreformować jest daleko posuniętą interpretacją - odpowiedziała Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS).

Prowadzący program Piotr Witwicki zapytał Szłapkę o dokonania Tadeusza Zwiefki. To on, zamiast Krzysztofa Brejzy, otworzy bydgoską listę w wyborach do Sejmu.

 

- Zwiefka był eurodeputowanym, zajmował się projektami dotyczącymi Ukrainy. Musiałbym sprawdzić jego inne dokonania - odpowiedział. 

 

"Ten czas był dobry dla Polski"

 

W poniedziałek PiS zaprezentował banner wyborczy. Widnieje na nim hasło: dobry czas dla Polski. 

 

- Ten czas był dobry dla Polski. Ten okres ocenią 13 października wyborcy. Dziś zaprezentowaliśmy baner, na którym można przeczytać o projektach zrealizowanych przez nas w ostatnich 4 latach. Przed nami kampania, zbieranie podpisów - powiedziała Mirosława Stachowiak-Różecka.

 

Szłapka zwrócił uwagę na to, że "Polacy dobrze oceniają 500 plus". 

 

- (...) To jedna z nielicznych rzeczy, jakie PiS obiecało i zrealizowało. Mamy totalną zapaść służby zdrowia, chaos w edukacji, problem z dostępnością leków, problemy klimatyczne, ze smogiem, z czystością wody. Susza to też zaniedbania - dodał.

 

Zapytany o to, kiedy Koalicja Obywatelska zaprezentuje swój program, poinformował: - Podstawowe założenia przedstawiliśmy na konwencji w czerwcu. 

 

"Zapaść w służbie zdrowia to wina PiS" 

 

Piotr Witwicki przypomniał sondaż opublikowany przez "Rzeczpospolitą" ws. tematów, o których podczas kampanii wyborczych chcieliby słuchać wyborcy. Na pierwszym miejscu, z wynikiem 78 proc. znalazła się służba zdrowia. Drugie (64 proc.) zajęła ochrona klimatu. Ostatnie natomiast LGBT.

  

- W służbie zdrowia jest ogromna zapaść i to wina PiS. Natomiast jeśli chodzi o kwestie światopoglądowe, to nie kto inny, jak Jarosław Kaczyński i politycy PiS na każdej konwencji "straszą" LGBT, tak, jak wcześniej straszyli uchodźcami - stwierdził Adam Szłapka.

  

- Kwestie związane z ochroną zdrowia są jednymi z najważniejszych. Wiele udało się zrobić, (…) choć są to konsekwencje pewnego podejścia do tego typu obszarów przez całe dziesięciolecia przez tzw. liberalną Polskę - odparła Stachowiak-Różecka.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Wydarzenia i Opinie" można obejrzeć tutaj.

ac/ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie