"Możecie wylewać na mnie hektolitry gnojowicy". Kukiz tłumaczy się z koalicji z PSL

Polska
"Możecie wylewać na mnie hektolitry gnojowicy". Kukiz tłumaczy się z koalicji z PSL
Polsat News

"Z całą pewnością zrobiłem dobrze. Zresztą - innej drogi nie było" - napisał na Facebooku Paweł Kukiz. Lider Kukiz’15 postanowił wytłumaczyć swoim zwolennikom, dlaczego zdecydował się na koalicję z Polskim Stronnictwem Ludowym w wyborach parlamentarnych.

Jako główny powód pójścia do wyborów z "ludowcami" Paweł Kukiz wymienił względy formalne. Polityk wyjaśnił, że bez struktur i pieniędzy nie byłby w stanie zabrać podpisów potrzebnych do rejestracji list. 

 

"W życiu - bez pieniędzy i struktur - (a nie byłem w stanie ich założyć bo... nie brałem pieniędzy subwencyjnych) nie zebrałbym nawet potrzebnych do rejestracji listy podpisów. A co dopiero kampania, na którą partie posiadają dziesiątki milionów a stan naszego konta jest zerowy" - napisał. 

 

Jak wyjaśnił, na zebranie 130 tysięcy podpisów będzie jedynie 18 dni. "W 2015 był klimat »rewolucyjny« i 60 dni na ich zebranie" - przypomniał.

 

"Kosiniak naprawdę uwierzył w JOW-y"

 

Według niego "PiS robi wszystko, by wykluczyć z wyborów wszystkie małe ugrupowania", tak aby na scenie politycznej zostały tylko dwie partie - PiS i PO.

 

W swoim wpisie lider Kukiz'15 zwrócił uwagę, że PSL wpisało wszystkie postulaty jego ugrupowania do swojego programu.  

 

"Możecie wierzyć czy nie ale Kosiniak NAPRAWDĘ w JOW-y uwierzył, wpisał wszystkie nasze postulaty do programu PSL i rozumie, że jedynie ich wprowadzenie pomoże wyeliminować patologie ze WSZYSTKICH partii (w tym jego własnej)" - przekazał Kukiz.

 

Polityk przyznał, że musi wejść do Sejmu, "by nie stracić mównicy i mediów". Następnie wytłumaczył jak widzi swoją rolę po wyborach.  

 

"Potem ruszam na 4 lata w Polskę i EDUKUJĘ ludzi. Muszą pojąć, że nigdy nie będzie żadnej zmiany i czegoś NOWEGO jeśli nie zmieni się sposobu wybierania posłów. Muszą sobie uświadomić, że System będzie trwał wiecznie, jeśli WSZYSCY Obywatele nie otrzymają prawa startu do Sejmu. Dziś ma je tylko 1% Polaków - członkowie partii politycznych".

 

"Tworzą się już takie patologie, że w momencie, gdy ojciec idzie na emeryturę, to na jego miejsce wskakuje syn. I możecie sobie wylewać na mnie hektolitry gnojowicy - ja wiem że walczę w słusznej sprawie. A co będzie - czas pokaże. Ja mam czyste sumienie" - dodał. 

 

 

W czwartek Paweł Kukiz poinformował o podpisaniu w ramach Koalicji Polskiej porozumienia o współpracy między Kukiz'15 a PSL w wyborach parlamentarnych w 2019 roku.

 

 

Trzy pakiety

 

Lider Kukiz'15 przekazał, że podpisano trzy pakiety: obywatelski, gospodarczy i antykorupcyjny. Obywatelski zakłada m.in. mieszaną ordynację wyborczą z JOW-ami, głosowanie w wyborach przez internet, możliwość odwołania posła w trakcie trwania jego kadencji i e-konsultacje ustaw. - Senat chcemy przekształcić w Izbę samorządową, dokonamy dekoncentracji administracji publicznej. Nie tylko w Warszawie powinny być urzędy - mówił Kukiz.

 

 

Stronnictwo i Kukiz'15 postulują także ustanowienie raz w roku dnia referendalnego zarówno na szczeblu krajowym, jak i samorządowym. Próg frekwencyjny przy referendum ogólnokrajowym zostałby obniżony do 30 proc., a dostosowanie się władz do wyniku referendum będzie obligatoryjne.

 

Wybór Rzecznika Praw Obywatelskich, Prokuratora Generalnego, Krajowej Rady Sądownictwa oraz sędziów pokoju obywać się będzie w wyborach powszechnych.

 

- Pakiet gospodarczy to dobrowolność w opłacie składek ZUS przed przedsiębiorców i całkowite zwolnienie seniorów z obowiązku opłacania podatku dochodowego od emerytur i rent - mówił Kukiz. - Będziemy również dążyć do wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski. Naszym celem jest 50 proc. OZE w polskim miksie energetyczny - podkreślił.

 

"Chcemy odpolitycznić służby antykorupcyjne"

 

W ramach pakietu antykorupcyjnego, będą dążyć do wprowadzenia ustawy antykorupcyjnej autorstwa Kukiz'15 w życie. Ustawa ta - zdaniem Kukiza - zwiększa przejrzystość i jawność życia z polityki oraz eliminuje z polityki wszystkie osoby skazane za przestępstwa korupcyjne.

 

- Chcemy również odpolitycznić służby antykorupcyjne i wzmocnić system kontroli wewnętrznej w administracji rządowej i samorządowej oraz wzmocnić przepisy ustawy antylobbingowej"- zapowiedział.

 

- Wspólnie (z PSL - red.) doprowadzimy do tego, że powstanie w Polsce opcja centrowa, która skończy z partyjniactwem i która doprowadzi do budowy prawdziwego społeczeństwa obywatelskiego, gdzie wszyscy żyjemy w zgodzie, naprawdę się szanujemy i światopoglądy są zepchnięte na trzeci plan, a liczy się przyzwoitość - dodał Paweł Kukiz.

dk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie