Wykoleił się pociąg pod Tarnowem Opolskim. Utrudnienia na trasie Strzelce Opolskie-Opole

Polska
Wykoleił się pociąg pod Tarnowem Opolskim. Utrudnienia na trasie Strzelce Opolskie-Opole
Pixabay/MichaelGaida

W nocy z czwartku na piątek na trasie Tarnów Opolski-Opole, wykoleiło się dziesięć wagonów z węglem - poinformował rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec. Pociągi na trasie Strzelce Opolskie-Opole są kierowane na inną trasę.

Do zdarzenia doszło w czwartek, krótko przed północą. Z nieustalonych jeszcze przyczyn pod Tarnowem Opolskim z torów wypadło dziesięć wagonów wiozących miał węglowy do elektrowni. Nikomu nic się nie stało. Powody wypadku będzie ustalała specjalna komisja.

 

- Zdarzenie spowodowało przerwę w ruchu pociągów na trasie Opole-Strzelce Opolskie. Na odcinku Opole-Tarnów Opolski za pociągi Przewozów Regionalnych wprowadzona jest zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi PKP Intercity skierowano zmienioną trasą przez Zdzieszowice i Kędzierzyn Koźle. Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane są na stacjach i przystankach oraz przez drużyny konduktorskie. Teren zdarzenia jest zabezpieczony. Na miejscu działają służby techniczne. Prace, które pozwolą przywrócić ruch mogą potrwać do niedzieli. Konieczne jest wkolejanie wagonów, naprawa toru oraz uszkodzonych słupów sieci trakcyjnej - poinformował Siemieniec.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie