10 osób nie żyje, 67 jest rannych. W Pakistanie zderzyły się pociągi

Świat
10 osób nie żyje, 67 jest rannych. W Pakistanie zderzyły się pociągi
Reuters

Co najmniej 10 osób zginęło, a 64 odniosły obrażenia w czwartek w rezultacie zderzenia pociągu pasażerskiego ze składem towarowym w prowincji Pendżab na południu Pakistanu - poinformowały miejscowe władze. Część rannych jest w stanie krytycznym.

Pociąg pasażerski uderzył w stojący pociąg towarowy na stacji Walhar w mieście Rahim Yar Khan, jednym z największych w Pendżabie.

 

Lokalne szpitale, do których przewożeni byli poszkodowani w wypadku, ogłosiły sytuację nadzwyczajną; stan niektórych rannych uznano za bardzo poważny.

 

Premier Pakistanu Imran Khan zalecił miejscowym władzom zapewnienie ofiarom jak najlepszej opieki medycznej, a ministrowi ds. kolei Sheikhowi Rashidowi Ahmadowi nakazał "podjęcie pilnych kroków, by przeciwdziałać skutkom wieloletnich zaniedbań, jeśli chodzi o infrastrukturę kolejową". W wydanym oświadczeniu Khan wyraził też smutek z powodu tragedii.

 

Wypadki kolejowe nie należą w Pakistanie do rzadkości, głównie ze względu na zły stan infrastruktury oraz zaniedbania władz - zauważa agencja Associated Press.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie