Policjant uratował topiące się dzieci. Wskoczył do Bałtyku mimo czerwonej flagi, nabawił się obrażeń

Polska
Policjant uratował topiące się dzieci. Wskoczył do Bałtyku mimo czerwonej flagi, nabawił się obrażeń
Pixabay/JerzyGorecki

Policjant z Poznania uratował w Mielnie troje dzieci, które porwał prąd morski. Funkcjonariusz odpoczywając nad morzem nie zawahał się, by pomimo czerwonej flagi wskoczyć do morza i udzielić dzieciom pomocy. Silne fale spowodowały jednak, że mężczyzna sam potrzebował pomocy ratowników, a potem lekarza.

- Do zdarzenia doszło 8 sierpnia w Mielnie. Policjant wraz z rodziną spacerował brzegiem morza kiedy zauważył troje kąpiących się w Bałtyku dzieci w wieku od 10 do 14 lat. Dzieci pływały za falochronem, ale policjant zauważył, że tracą siły, a wysokie fale spychają je na falochron - tłumaczyła w piątek podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

 

Jak dodała, funkcjonariusz nie miał wątpliwości, że dzieci nie będą w stanie samodzielnie dopłynąć do brzegu. Poprosił więc najbliższą osobę o jak najszybsze wezwanie ratowników i natychmiast wskoczył do wody, by udzielić pomocy dzieciom - dwóm chłopcom i dziewczynce.

 

"Fale były tak silne, że policjant i ojciec dzieci potrzebowali pomocy ratowników"

 

- Największy problem z utrzymaniem się na wodzie miała dziewczynka, którą policjant przytrzymywał na powierzchni powoli płynąc do brzegu. W pewnym momencie do pomocy przypłynął inny mężczyzna, jak się później okazało ojciec dzieci. Po chwili, wspólnie z ratownikami udało się bezpiecznie wyciągnąć dzieci z wody - podkreśliła Liszczyńska.

 

- Fale były jednak tak silne, że zarówno policjant jak i ojciec dzieci potrzebowali pomocy ratowników, by bezpiecznie dopłynąć do brzegu. Ratując dzieci policjant wielokrotnie uderzył ciałem o falochron co spowodowało u niego liczne obrażenia - dodała.

 

Ze względu na odniesione obrażenia, policjant wymagał pomocy lekarza.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie