Policjant z Radomia na wakacjach w Bułgarii uratował Rosjanina

Polska

Mł. asp. Sebastian Kostera, policjant z Radomia, podczas pobytu na urlopie w Bułgarii uratował życie 55-letniemu Rosjaninowi. Przepłynął kilkadziesiąt metrów i wyciągnął dryfującego w morzu mężczyznę. Wraz z inną osobą przetransportował go na brzeg, gdzie przystąpił do udzielania pierwszej pomocy i przywrócił czynności życiowe.

Przebywający na wakacjach nad Morzem Czarnym w Bułgarii funkcjonariusz z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu, wypoczywając na plaży, zauważył w morzu dryfujące ciało.

 

"Natychmiast do niego podpłynął. Przy mężczyźnie była kobieta. Wspólnie z nią przetransportował mężczyznę na brzeg. Po wydostaniu go na brzeg policjant stwierdził, że mężczyzna nie daje oznak życia, nie oddycha" - relacjonuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

 

"Mundurowy przystąpił do działania: udrożnił drogi oddechowe oraz wykonał pięć wdechów ratowniczych, po których mężczyzna wykrztusił ustami i nosem wodę. Policjant jeszcze przez kilkanaście minut, wspólnie z innymi plażowiczami, zajmował się uratowanym. Na miejsce wezwano służby medyczne, którym przekazano mężczyznę" - podała Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.

 

Mł. asp. Sebastian Kosterna służy w policji od 2005 roku, a od 2011 jest przeszkolonym ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy. 

maw/hlk/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze