"Zauważył na dnie nieruchome ciało dziecka". Policjant uratował życie czterolatka

Polska

Poznański policjant spędzał urlop w jednym z ośrodków wypoczynkowych nad Bałtykiem. Podczas pobytu na hotelowym basenie zauważył w wodzie ciało dziecka i natychmiast ruszył z pomocą. Wyciągnął chłopca z wody i sam rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową.

Do zdarzenia doszło we wtorek w jednej z nadmorskich miejscowości – poinformował w środę Maciej Święcichowski z poznańskiej policji.

 

- Podczas nurkowania z synem na hotelowym basenie policjant zauważył na dnie nieruchome ciało dziecka. Szybko podpłynął i z pomocą ratownika wyciągnął je na brzeg. Dziecko było sine, bez tętna i oddechu. Policjant poprosił o przyniesienie torby ratowniczej, natomiast sam rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową - powiedział Święcichowski.

 

Niebawem dziecko odzyskało oddech i tętno, jednak cały czas było nieprzytomne.

 

Ratownik medyczny od 10 lat

 

- Z przyniesionej przez ratownika torby podano czterolatkowi tlen i do czasu przyjazdu karetki monitorowano jego stan. Gdy na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, dziecko było już przytomne. Zostało zabrane do szpitala na badania - podał Święcichowski.

 

Jeszcze we wtorek okazało się, że z chłopcem wszystko jest w porządku.

 

Policjant z KWP w Poznaniu jest ratownikiem medycznym blisko 10 lat. Pracuje również w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

 

Zdobytą wiedzę wielokrotnie wykorzystywał do ratowania zdrowia i życia. Jest również odpowiedzialny za szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla policjantów i funkcjonariuszy innych służb.

paw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie