Były trener Legii wyproszony z samolotu. Pokłócił się z załogą, bo nie chciał zgiąć nóg

Świat
Były trener Legii wyproszony z samolotu. Pokłócił się z załogą, bo nie chciał zgiąć nóg
Wikimedia Commons/Руденко Денис/CC BY SA 3.0

Ricardo Sá Pinto, który do kwietnia był trenerem Legii Warszawa, a obecnie kieruje portugalskim zespołem SC Braga, został wyproszony z samolotu linii Ryanair, lecącego z Faro do Porto. Powodem była kłótnia z załogą. Były piłkarz zapowiada, że pozwie irlandzką linię lotniczą.

Zdaniem linii lotniczej awantura miała wybuchnąć po tym, jak Sá Pinto odmówił włączenia trybu samolotowego w telefonie na prośbę stewardessy. Klub, który trenuje Portugalczyk, przedstawia jednak inną wersję. Ich zdaniem, kłótnia wybuchła po tym, kiedy trener, siedzący w pierwszym rzędzie, odmówił zgięcia nóg, tłumacząc, że nie może tego robić po kontuzjach. 

 

 

Samolot, który był już na pasie lotniczym, wrócił do bramki i wezwane zostały służby, które wyprowadziły portugalskiego trenera. Fragment interwencji nagrał jeden z pasażerów. Lot miał ok. 50 minut opóźnienia, w Porto wylądował ok. godz. 22 w piątek. 

 

Sá Pinto poinformował, że ma zamiar pozwać linię lotniczą i szefa załogi. Inni pasażerowie twierdzą, że zachowywał się on "arogancko".

 

Kierowana przez Portugalczyka Braga w czwartek zmierzy się w Lidze Europy z duńskim Brøndby, które wyeliminowało z europejskich pucharów Lechię Gdańsk. 

jm/luq/ JN.pt

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!