Na polu namiotowym Pol'and'Rock znaleziono ciało 35-latka. Trwa ustalanie przyczyn śmierci

Polska
Na polu namiotowym Pol'and'Rock znaleziono ciało 35-latka. Trwa ustalanie przyczyn śmierci
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Na festiwalu Pol'and'Rock znaleziono ciało 35-latka. - W czwartek o godz. 9:50 służby organizatora poinformowały, że ciało mężczyzny odnalazły osoby, które przebywały z nim od dwóch tygodni na polu namiotowym - powiedział polsatnews.pl nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

- Policjanci dokonali oględzin ciała, zabezpieczyli je w celu przeprowadzenia sekcji zwłok - mówił rzecznik. Jak dodał, nie stwierdzono żadnych obrażeń, które mogłyby wskazywać na udział osób trzecich. 

 

"Smutna wiadomość - zmarł 35-letni mężczyzna, nie mamy jego danych, jest to mężczyzna bez stałego zameldowania. Służby zachowały się bardzo profesjonalne. Trwają ustalenia przyczyn śmierci, wykluczono udział osób" - powiedział Jerzy Owsiak cytowany przez twitterowy profil organizatora. 

 

 

- Muszę przekazać smutną wiadomość i z tego powodu jest nam bardzo przykro. Jedna osoba zmarła na Festiwalu, jest to 35-letni mężczyzna, którego danych nie mamy - powiedział w piątek na konferencji prasowej prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.

 

Jak przekazał Owsiak, "nasze służby zachowały się bardzo profesjonalnie". - Kiedy dostały informację, że osoba ta jest w namiocie i nie daje oznak życia, natychmiast pojawili się tam nasi ratownicy, a po chwili lekarze - powiedział. - Została natychmiast zawiadomiona policja. Trwają ustalenia przyczyny zgonu, pierwsze ustalenia są, że nie brały w tym udziału osoby trzecie. Zgon jest z przyczyn naturalnych - mówił.

 

W jego ocenie, "ten przykry dla nas, bardzo smutny wyjątek potwierdza regułę: ludzie tu bardzo dbają o siebie i widzę to także
osobiście".

 

Policja i prokurator po oględzinach miejsca zdarzenia wstępnie wykluczyli udział osób trzecich w śmierci 35-latka. Planowana
jest jeszcze sekcja zwłok, która odbędzie się w poniedziałek, co potwierdziła PAP Prokuratura Rejonowa w Słubicach.

 

35-latek nie miał stałego miejsca zamieszkania - czasowo przebywał w Niemczech i w Polsce. 
 

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 25. edycja odbywa się 1-3 sierpnia 2019 r. w Kostrzynie nad Odrą w woj. lubuskim. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbywają się spotkania z przedstawicielami świata kultury, polityki i sportu.

 

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób chce podziękować młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

msl/luq/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie