Policjant zabezpieczający Pol'and'Rock został ranny w wypadku

Polska
Policjant zabezpieczający Pol'and'Rock został ranny w wypadku
Lubuska Policja-KWP Gorzów Wielkopolski

W Kostrzynie nad Odrą kierowca renault wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z jadącym na motocyklu policjantem. Funkcjonariusz śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

W czwartek rozpoczyna się w Kostrzynie nad Odrą Pol'and'Rock Festival, a jednocześnie trwa policyjna akcja zabezpieczająca "Operacja Kostrzyn 2019". Uczestniczy w niej 1600 policjantów, w tym 200 z drogówki. 

 

Do zderzenia doszło w środę ok. 14:50 na ulicy Sikorskiego. Funkcjonariusz jechał drogą z pierwszeństwem przejazdu, a 56-letni kierowca renault wyjeżdżał z drogi podporządkowanej znajdującej się przy jednym z supermarketów. 

 

Lubuska Policja - KWP Gorzów Wielkopolski

 

Policjant został przetransportowany do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Funkcjonariusz gorzowskiej drogówki według wstępnych ustaleń miał uraz ręki, nogi oraz barku. 

 

Lubuska Policja - KWP Gorzów Wielkopolski

 

Wzmożony ruch, ogromne korki

 

Po wypadku utworzyly się korki długości 6 km z powodu wzmożonego ruchu od strony granicy z Niemcami. 

 

- Rannym policjantem jest Paweł, funkcjonariusz z 14-letnim stażem służby w Policji. Zawsze zaangażowany i służący pomocą. Tak było i w środę, kiedy wspólnie ze swoim kolegą pełnili służbę na motocyklach. Robili co mogli, aby udrożnić coraz bardziej zatykające się ulice Kostrzyna, żeby inni mogli dostać się w rejon festiwalu. Teraz najważniejsze jest jego zdrowie - powiedział nadkomisarz Marcin Maludy, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Lubuska Policja - KWP Gorzów Wielkopolski

 

dc/prz/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze