"Abp Jędraszewski to nie tylko cymbał - to samo ZŁO". Boni odpowiedział na "tęczową zarazę"

Polska
"Abp Jędraszewski to nie tylko cymbał - to samo ZŁO". Boni odpowiedział na "tęczową zarazę"
Polsat News

"Nie uszanował Powstańców. Wybrał nienawiść", "Wstyd", "Abp Jędraszewski to nie tylko cymbał - to samo ZŁO"- tak na Twitterze politycy opozycji komentowali słowa abp. Marka Jędraszewskiego, który w czwartek w bazylice Mariackiej w Krakowie mówił o "tęczowej zarazie".

W czwartek 1 sierpnia abp Jędraszewski wygłosił kazanie w bazylice Mariackiej z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

- Czerwona zaraza już po naszej ziemi na szczęście nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, nasze serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa - mówił metropolita krakowski. 

 

Biedroń pisze list do papieża

 

Na słowa arcybiskupa na Twitterze zareagowali politycy opozycji. "Abp Jędraszewski w jednym zdaniu mówi o "byciu strażnikiem pamięci Powstania Warszawskiego" oraz o "nowej, tęczowej zarazie". Z takimi "poglądami" abp Jędraszewski byłby raczej po drugiej stronie barykady niż Powstańcy" - napisał europoseł Robert Biedroń (Wiosna). 

 

 

"Abp Marek Jędraszewski przekroczył granicę nieprzekraczalną. To język diabelski, oczekuję przeprosin" - powiedział w piątek w RMF FM Biedroń. Poinformował, że zamierza napisać list do papieża Franciszka z prośbą o interwencję.

 

"Wstyd", "Współczuję Krakowowi" 

 

"75 rocznicę Powstania Warszawskiego jeden z hierarchów KK wykorzystał do szerzenia nienawiści wobec części społeczeństwa. Taki reprezentant rozdziela kościoł rod wiary, miłosierdzia i szacunku. W tym dla PW, jego ofiar i bohaterów. Wstyd." (pisownia oryginalna -red) - napisała Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska).

 

 

"W moim mieście o 17:00 wszyscy stajemy na baczność. W milczeniu, zadumie i modlitwie. Jędraszewski nie uszanował naszej rocznicy. Nie uszanował Powstańców. Wybrał nienawiść. Współczuję Krakowowi" - napisał z kolei poseł Michał Szczerba (PO).

 

 

Michał Boni: "cymbał i samo ZŁO"

 

"Abp Jedraszewski to nie tylko cymbal - to samo ZLO" - komentował z kolei słowa arcybiskupa Michał Boni. 

 

 

- To niebezpieczne słowa. To niebezpieczne, niedobre i szkoda, że miało miejsce - mówiła z kolei w programie "Graffiti" wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (Platforma Obywatelska).

pgo/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie