Zawracała na obwodnicy. Wpadła pod samochód ciężarowy

Polska
Zawracała na obwodnicy. Wpadła pod samochód ciężarowy
Pomorska Policja

Kierująca Oplem Corsa 36-latka z Debrzna (woj. pomorskie) włączała się na obwodnicę Chojnic, jadąc z Człuchowa. Wtedy zdecydowała się zawrócić. Łamiąc ustawiony w tym miejscu zakaz, wjechała wprost pod prawidłowo jadący samochód ciężarowy marki daf, kierowany przez 53-latka z gminy Sławno. Doszło do zderzenia.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 22 przy wjeździe na obwodnicę Chojnic. W jego wyniku droga została zablokowana.

 

W wyniku nieprawidłowego manewru ciężarówka uderzyła w bok opla i oba pojazdy uderzyły w barierki oddzielające pasy ruchu. Kierująca oplem oraz 15-letnia pasażerka, która jechała autem, z ciężkimi obrażeniami wielonarządowymi trafiły do szpitali w Gdańsku i Bydgoszczy.

 

Kierowca auta ciężarowego nie odniósł obrażeń.

 

Funkcjonariusze policji zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów z powodu uszkodzeń powypadkowych. Przebadali również kierującego dafem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - był trzeźwy.

 

Od kierującej oplem pobrana została krew do badań.

 

W efekcie wypadku dwie osoby z poważnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitali w Gdańsku i Bydgoszczy, gdzie przetransportowane zostały helikopterem lotniczego pogotowia ratunkowego.

 

Przyczyny wypadku badali policjanci z ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki.

 

Policjanci ruchu drogowego wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną i rozmawiali ze świadkami. Technik kryminalistyki sporządził szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ślady.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 10:25.

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie