Wypadek autokaru z polskimi turystami. Poprawił się stan trzech hospitalizowanych osób

Świat

- Nie ma żadnych ofiar śmiertelnych wśród Polaków. Ostatecznie 30 osób trafiło do szpitala, gdzie zostali poddani diagnozie. Stan trzech hospitalizowanych osób poprawił się, są w stanie stabilnym - powiedziała w środę rano Ewa Suwara, rzecznik prasowy MSZ. Do wypadku autokaru z turystami doszło we wtorek wieczorem w pobliżu miejscowości Kemer w Turcji.

- Nie ma jednak osoby, której życiu zagraża niebezpieczeństwo. Cztery hospitalizowane dotychczas osoby zostały wypisane ze szpitala. Pozostali podróżujący wrócili do hoteli i pozostają pod opieką rezydentów. Służba konsularna przez całą noc jest w kontakcie z władzami lokalnymi - poinformowała Suwara.

 

- Jedna osoba przeszła operację reki. Będzie konieczna hospitalizacja ma potrwać 2-3 dni - dodała. 

 

Jak zaznaczyła, okoliczności wypadku badane są przez miejscowe władze. - Polacy, którzy uczestniczyli w wypadku mieli ubezpieczenie zdrowotne, co jest bardzo istotne - wskazała.

 

Suwara: wszystkie rodziny poszkodowanych są poinformowane

 

Oprócz 38 polskich turystów, autokarem jechał też polski rezydent, co oznacza, że łącznie znajdowało się w nim 39 obywateli Polski.

 

- Kierowca autobusu nie był obywatelem Polski. Nie mam informacji o stanie technicznym pojazdu - mówiła rzeczniczka MSZ. 

 

Dodała, że "wszystkie rodziny osób poszkodowanych są poinformowane o wypadku i jesteśmy z nimi w kontakcie". Powiedziała też, że "nie ma informacji, by pozostałe osoby, które brały udział w zdarzeniu, planowały powrót do Polski".

 

"W szpitalach obecni są nasi polscy rezydenci i jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami w Turcji monitorując sytuację i reagując na bieżąco. Jesteśmy również w stałym kontakcie z konsulem w Ankarze" - zapewniło biuro podróży.

 

Autokar stoczył się z 20-metrowej skarpy

 

  

 

Według tureckich mediów do wypadku doszło ok. godz. 17.30 czasu miejscowego w miejscowości Kemer w południowo-zachodniej Turcji, w prowincji Antalya. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i autokar stoczył się z 20-metrowej skarpy. Autokarem podróżowało 39 osób.

 

Jeszcze we wtorek rzeczniczka MSZ Ewa Suwara informowała, że jedna z osób znajduje się w stanie zagrażającym życiu.

 

Osoby, które chcą uzyskać dodatkowe informacje w sprawie wypadku, proszone są o kontakt z numerem dyżurnym polskiego konsulatu w Turcji  (tel.: +90 530 469 18 81).

bas/msl/wka/ PAP, polsatnews.pl, Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze