Trzylatek spadł z 6. piętra. Błyskawiczna reakcja sąsiadów [WIDEO]

Świat

Trzyletni chłopiec zawisł na krawędzi balkonu na szóstym piętrze bloku w Chongqing w środkowych Chinach. Sąsiedzi widząc całą sytuację natychmiast zorganizowali akcję ratunkową. Na miejsce przyniesiono gruby koc, który rozciągnięto bezpośrednio pod balkonem. Chłopiec ostatecznie puścił się krawędzi i bezpiecznie wylądował na kocu. Nie odniósł żadnych obrażeń.

Moment, w którym dziecko zwisało z krawędzi balkonu zarejestrowało kilka osób i kamery miejskiego monitoringu. Na nagraniach widać, jak 3-latek bezskutecznie próbuje się podciągnąć.

 

- Spojrzałam w górę i zobaczyłam zwisające małe dziecko. Pierwsza myśl była taka, żeby znaleźć coś, żeby go złapać. Myślałam, żeby go chwycić gołymi rękami, ale to by nie zadziałało - mówi Zhu Yanhui, pracownica osiedla w Chongqing.

 

"Wszystko stało się tak szybko"

 

Sąsiedzi błyskawicznie zorganizowali duży, gruby koc.

 

- Pomogłem go rozciągnąć. Dziesięć sekund później chłopiec spadł. To wszystko stało się tak szybko - relacjonuje Zhou Xiaobo, pracownik osiedla.

 

Koc skutecznie zamortyzował upadek. Chłopiec został przewieziony do szpitala, ale lekarze stwierdzili, że nie odniósł on żadnych obrażeń.

 

Według wstępnych ustaleń w momencie zdarzenia chłopiec był pod opieką swojej babci. Kobieta miała wyjść do sklepu i zostawić dziecko samo w mieszkaniu.

bas/luq/ CNN, AP, CCTV
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie