Dziecko przechyliło się przez barierki i zaczęło spadać. Matka rzuciła się na ratunek

Świat
Dziecko przechyliło się przez barierki i zaczęło spadać. Matka rzuciła się na ratunek
LiveLeak

Małe dziecko podeszło do niezabezpieczonej barierki na czwartym piętrze biurowca w Medellin (Kolumbia - red.), nagle przechyliło się i zaczęło spadać. Wtedy niebywałym refleksem wykazała się matka chłopca, która w ostatniej chwili złapała syna za nogę. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Na nagraniu widać, jak matka z dzieckiem wychodzą z windy i czekają przed wejściem do jednego z biur. W pewnym momencie chłopiec puszcza rękę kobiety i podchodzi do niezabezpieczonej barierki. Matka chłopca, która jest cały czas wpatrzona w telefon, w ostatniej chwili odrywa wzrok od wyświetlacza i łapie spadające dziecko za nogę.

 

Chłopca na piętro pomogli wciągnąć pracownicy biura. Z kolei mężczyzna, który stał tuż obok matki, zbiegł na niższe piętro i zabezpieczał "akcję ratunkową".

 

 

Nagranie zdobyło popularność w mediach społecznościowych. Część internautów chwali refleks matki. Inni z kolei zwracają uwagę, że do sytuacji by nie doszło, gdyby lepiej pilnowała chłopca. Kobieta do ostatniej chwili nie wypuściła telefonu z ręki.

 

"Na miejscu powinny być zamontowane zabezpieczenia, które powinny chronić przed upadkiem z wysokości. Konstruktor budynku popełnił błąd, a dziecko miało wiele szczęścia, że matka je złapała. Matka roku" - brzmi jeden z komentarzy.

 

bas/prz/ NDTV
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie