Niespełna 2-letnie dziecko wypadło z okna. Rodzice byli w mieszkaniu, matka z zarzutami

Polska
Niespełna 2-letnie dziecko wypadło z okna. Rodzice byli w mieszkaniu, matka z zarzutami
Polsat News, zdj. ilustracyjne

21-miesięczna dziewczynka wypadła z okna mieszkania na pierwszym piętrze. Dziecko przewieziono do szpitala. Policjanci zatrzymali rodziców dziewczynki, którzy opiekowali się nią w chwili zdarzenia. Jej ojciec był nietrzeźwy, jednak to matka, która opiekowała się wówczas córką, usłyszała zarzuty.

Do zdarzenia doszło w niedzielę popołudniu we Włocławku (koj. kujawsko-pomorskie). Funkcjonariusze otrzymali wówczas zgłoszenie, że w jednym z budynków mieszkalnych, 2-letnie dziecko wypadło z okna na I piętrze.

 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że to 34-letnia matka sprawowała opiekę nad córką. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta była trzeźwa.

 

W mieszkaniu przebywał także ojciec dziewczynki. 28-latek był w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia obydwoje rodziców.

 

Jak informuje portal ddwloclawek.pl, policjanci postawili matce dziecka zarzut dot. narażenia córki na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi jej za to do 5 lat więzienia.

 

Zgromadzony materiał nie pozwolił natomiast na przedstawienie zarzutów także ojcu dziecka. 

zdr/hlk/ polsatnews.pl, ddwloclawek.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie