Trump odwiedzi Polskę i Danię między 31 sierpnia a 3 września

Świat
Trump odwiedzi Polskę i Danię między 31 sierpnia a 3 września
PAP/EPA/SHAWN THEW

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump z małżonką Melanią Trump złoży wizyty w Polsce i Danii w dniach od 31 sierpnia do 3 września - poinformował w komunikacie w środę Biały Dom.

Biały Dom potwierdził oficjalnie, że 1 września prezydent weźmie w Warszawie udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Prezydent "będzie uczestniczył w ceremoniach upamiętniających (rocznicę) i odwiedzi miejsca pamięci w Warszawie" - głosi komunikat.

 

W Danii Trump weźmie udział "w serii dwustronnych spotkań i spotka się z liderami biznesu" - napisał Biały Dom.

 

We wtorek Trump powiedział dziennikarzom przed Białym Domem, że złoży wizytę w Polsce. - Nie mogę się doczekać - dodał.

 

- Mamy z Polską bardzo dobre stosunki - oświadczył Donald Trump. Prezydent poinformował, że strona polska wystosowała dla niego zaproszenie. - Nie mogę się doczekać (tej wizyty). Lubię ten naród - powiedział amerykański prezydent.

 

"Myślę, że Polacy to wspaniali ludzie"

 

Przypomniał, że podczas swojej poprzedniej wizyty w Polsce w 2017 r. wygłosił przemówienie, które uznano za "wspaniałe". - Myślę, że Polacy to wspaniali ludzie - podkreślił.

 

Prezydent Andrzej Duda 12 czerwca w Waszyngtonie powiedział, że Donald Trump otrzymał zaproszenie do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. - I wiele wskazuje na to, że robi wszystko, by w tych uroczystościach wziąć udział - mówił Duda.

 

Poprzednia wizyta Donalda Trumpa w Polsce odbyła się w lipcu 2017 roku. Trump wziął udział w szczycie Trójmorza w Warszawie i spotkał się w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą. 

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie