Trump z wizytą w Polsce. "Nie mogę się doczekać. Lubię ten naród"

Polska

- Prezydent USA Donald Trump z wizytą w Polsce od 31 sierpnia wieczorem do 2 września. 1 września weźmie udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. - Nie mogę się doczekać. Lubię ten naród - powiedział dziennikarzom amerykański prezydent, dodając, że oba kraje łączą świetne relacje.

Krzysztof Szczerski podkreślił, że o szczegółach wizyty poinformuje w oficjalnym komunikacie Biały Dom, prawdopodobnie jeszcze we wtorek.

 

Prezydent Andrzej Duda 12 czerwca w Waszyngtonie powiedział, że prezydent USA Donald Trump otrzymał zaproszenie do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. - I wiele wskazuje na to, że robi wszystko, by w tych uroczystościach wziąć udział - mówił Duda.

 

Na stronie Kancelarii Prezydenta pojawiła się oficjalna informacja potwierdzająca tę wizytę

 

 

- Jest bardzo prawdopodobne, że prezydent USA Donald Trump będzie w Polsce na obchodach 1 września - mówił w połowie lipca wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha w programie "Wydarzenia i Opinie". Dodał, że prezydenci innych państw "zapisują w swoich kalendarzach i potwierdzają" swój udział w uroczystościach.

 

  

 

Wyjaśnił, że uroczystości związane z obchodami 80-lecia wybuchu wojny będą zarówno w Warszawie, jak i na Westerplatte, ale także właśnie w Wieluniu.

 

Pytany, czy w uroczystościach weźmie udział także prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka, minister powiedział, że "do momentu bezpośrednich potwierdzeń, nie będziemy mieli wiadomości o wszystkich gościach, ale wszyscy wiemy, że prezydenci w swoich kalendarzach 1 września zapisują i potwierdzają".

msl/hlk/prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie