Neumann: wizja Zdanowskiej była defensywna, a my chcemy wygrać

Polska

Uważam, że wizja, którą zaproponowała Hanna Zdanowska była wizją defensywną w regionie łódzkim, a my nie chcemy powtórzyć wyniku, tylko wygrać - mówił szef klubu PO-KO Sławomir Neumann w "Graffiti". "Jedynką" w okręgu łódzkim PO-KO jest dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch.

Na pytanie Wojciecha Dąbrowskiego, dlaczego jedynką w okręgu łódzkim nie jest Cezary Grabarczyk, Neumann stwierdził, że Grabarczyk jest "jedynką" w okręgu piotrkowskim i tam zmierzy się z Antonim Macierewiczem.

 

- Musimy codziennie rano bić się nawet w trudnym terenie - mówił polityk PO.

 

"Chcemy mieć 240 mandatów"

 

Stwierdził też, że przy układaniu list było "kilka punktów zapalnych". - Są emocje, każdy chce być doceniony, być jak najwyżej. Potem emocje opadają i pracujemy wszyscy, żeby te mandaty zdobywać. Chcemy mieć 240 mandatów, a nie 150, chcemy te wybory wygrać - mówił Neumann.

 

Przewodniczący sejmowego klubu stwierdził, że Koalicja Obywatelska nie jest arką tylko "pancernikiem z dobrą załogą, który płynie na bitwę, która się zdarzy najprawdopodobniej 13 albo 20 października". - To starcie, które będzie decydować o historii - mówił.

 

"Więcej niż partia"

 

- Jesteśmy czymś więcej niż partią, tak budowaliśmy tę listę. Znaleźli się na niej Paweł Kowal, Tomasz Zimoch, ludzie z Zielonych, Nowoczesnej, samorządowcy - mówi Neumann.

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są w zakładce programy.

jm/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie