Napad przed kantorem w Częstochowie. 200 tys. zł za wskazanie sprawców

Polska
Napad przed kantorem w Częstochowie. 200 tys. zł za wskazanie sprawców
Pixabay/frycyk01

1,8 mln złotych w różnych walutach padło łupem podczas napadu na kantor w Częstochowie. Pieniądze skradziono ze stojącego przed budynkiem samochodu. Biuro detektywistyczne Krzysztofa Rutkowskiego wyznaczyło 200 tys. zł nagrody za wskazanie sprawców kradzieży lub miejsca ukrycia łupu.

W czwartek policja informowała, że poszukuje sprawców kradzieży znacznej sumy pieniędzy z samochodu stojącego przed kantorem w centrum Częstochowy. Dwaj sprawcy wybili szybę w samochodzie należącym do właściciela kantoru i skradli torbę z gotówką. Policja zabezpieczyła m.in. nagranie monitoringu. Jak informowała asp. Sabina Chyra - Giereś, prowadzono też działania "kontrolno-blokadowe" na terenie województwa.

 

Rutkowski wkracza do akcji

 

Jak informuje "Dziennik Zachodni", do sprawy włączył się były detektyw Krzysztof Rutkowski. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w niedzielę powiedział, że sprawcy porzucili niebieskie BMW serii 5 oraz prawdopodobnie poruszali się srebrnym Fordem Focusem o rejestracji "SMY".

 

Według Rutkowskiego, w napadzie mogły brać udział trzy osoby, czwarta mogła zajmować się obserwacją. Niewykluczone, że sprawcy byli obcokrajowcami. 

 

- Kiedy otwierałem lokal, usłyszałem dziwne uderzenie. Zobaczyłem dwóch mężczyzn uciekających w stronę bramy wjazdowej na posesję. Zacząłem za nimi biec. Byłem blisko jednego z nich i być może bym go zatrzymał, ale potknąłem się o korzeń - powiedział Zbigniew Marczyk, właściciel kantoru, którego cytuje "Dziennik Zachodni". 

 

Kolejny napad

 

To nie pierwszy napad na Marczyka. Dwa lata temu w listopadzie wraz z córką zostali okradzeni przed domem. Wówczas łupem padło około 1 mln zł. Nie jest wykluczone, że obie sprawy się łączą. 

 

- Tu nie chodzi o jakieś igrzyska, kto pierwszy zatrzyma sprawców. My będziemy informować policję wojewódzką i częstochowską o naszych ustaleniach. A jeżeli to policja zatrzyma sprawców, wówczas sam pogratuluję tego Komendzie Głównej Policji – powiedział Rutkowski cytowany przez "Dziennik Zachodni". 

pgo/luq/ PAP, dziennikzachodni.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze