Pracownica na chwilę wyszła, złodzieje okradli kantor. Zniknęło około 300 tys. zł

Polska

Na nagraniu z monitoringu jednego z gdyńskich centrów handlowych widać czterech mężczyzn, którzy zdaniem policji mogą mieć związek z kradzieżą z włamaniem do kantoru. Do zdarzenia doszło 19 maja, teraz funkcjonariusze publikują wizerunki podejrzewanych i proszą o pomoc w ich zidentyfikowaniu.

Gdy pracownica kantoru na chwilę odeszła ze stanowiska pracy, mężczyźni wykorzystując uchylone drzwi dostali się do środka i wynieśli ok. 300 tys. zł. 

 

Mężczyzna, który na widocznym nagraniu wychodzi z kantoru z reklamówką ma około 30-35 lat. Jest szczupłej budowy ciała i ma kilkudniowy zarost na twarzy. W trakcie popełnienia przestępstwa mężczyzna miał na głowie czarną czapkę z daszkiem. Ubrany był w kurtkę z kapturem, niebieskie jeansy i czarne buty.

 

Jeden czekał, drugi przechodził obok

 

Mężczyzna, który na opublikowanym nagraniu czeka przed lokalem, jest podobnej budowy ciała co pierwszy z podejrzewanych. Także i on w trakcie popełnienia przestępstwa posiadał czarną czapkę z daszkiem. Poza tym, miał na twarzy okulary przeciwsłoneczne. Ubrany był w koszulę z długim rękawem w drobną kratę koloru biało-szarego, pod koszulą czarny t-shirt, jeansy, ciemne buty sportowe z białą podeszwą i białymi sznurówkami. W prawej dłoni trzymał telefon komórkowy.

 

Kolejny z mężczyzn widocznych na nagraniu przechodzi obok kantoru, spoglądając na kamerę monitoringu. Ma około 25-30 lat, jest szczupłej budowy ciała. Ubrany był w szarą bluzę sportową zapinaną na zamek, czarny t-shirt, czarne spodenki do kolan i szare buty z czarną podeszwą.

 

Tożsamość lub miejsce pobytu

 

Czwarty z podejrzewanych przechodzi na nagraniu po drugiej stronie pasażu handlowego i utrzymuje kontakt wzrokowy z mężczyzną stojącym przed kantorem. Jak informują policjanci, mężczyzna ma ok. 30 lat i jest szczupłej budowy ciała. Na głowie miał ciemną czapkę z daszkiem. Ubrany był w biały t-shirt, niebieskie spodenki do kolan i czarne obuwie. Miał przewieszoną przez ramię ciemną saszetkę. W prawej dłoni trzymał telefon przyłożony do ucha.

 

Funkcjonariusze proszą, by wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości lub miejsca pobytu, skontaktowali się z Komendą Miejskiej Policji w Gdyni.

 

polsatnews.pl

zdr/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie