Pomorskie: korki na głównych trasach w regionie

Moto
Pomorskie: korki na głównych trasach w regionie
Zdjęcie ilustracyjne/Polsat News

Powoli maleją korki, które tworzyły się na głównych trasach woj. pomorskiego od soboty rano. Tego dnia po południu zatory – dużo mniejsze niż te poranne, utrzymywały się jeszcze przed bramkami wjazdowymi na autostradę A1 w Rusocinie oraz miejscami na drodze S6. Z kolei w woj. kujawsko-pomorskim zablokowana jest dk 15 po wypadku ciężarówki.

W sobotę po południu największy korek miał miejsce na wjeździe na autostradę A1 w Rusocinie. Z serwisów drogowych opartych na danych satelitarnych wynika, że zator w tym miejscu sięga około dwóch kilometrów i z godziny na godzinę maleje (wczesnym popołudniem było to ok. sześciu km).

 

Niewielkie zatory tworzą się też na innych głównych drogach w Pomorskiem, zwłaszcza na drodze ekspresowej S6, w tym stanowiącej jej części Obwodnicy Trójmiasta. Kolejki wolno poruszających się aut można zaobserwować momentami na – prowadzących na Półwysep Helski, drogach nr 215 i 216.

 

Utrudnienia na pomorskich drogach utrzymywały się od sobotniego rana. Miejscami korki sięgały nawet około sześciu kilometrów. Tak było choćby na zjeździe z A1 w Rusocinie, ale też na Obwodnicy Trójmiasta. 

 

Ciężarówka wjechała do rowu

 

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami także na trasie łączącej Toruń z Olsztynem. Na drodze krajowej nr 15 samochód ciężarowy wjechał do rowu w miejscowości Szabda k. Brodnicy. Droga jest w tym miejscu zablokowana.

 

Dyżurny GDDKiA poinformował, że utrudnienia mogą potrwać ok. 2 godzin. Nie ma osób poszkodowanych. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja. 

luq/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze